Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7515-554-9
Autor: Clare Bailey, Joy Skipper
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Otwarte

Wprowadzenie do książki

Dieta mądrych jelit

150 przepisów na dania, dzięki którym odmienisz swoje ciało, nabierzesz energii, odzyskasz zdrowie i dobre samopoczucie

   Coraz jaśniejsze staje się dla nas, jak ważną rolę odgrywa mikrobiom w utrzymaniu mózgu i reszty ludzkiego ciała w dobrym stanie. Niedawno odkryliśmy, że mieszanka mikroorganizmów zamieszkujących nasze jelita może znacząco wpływać na wagę ciała, nastrój czy układ odpornościowy. Dieta oparta w znacznym stopniu na przetworzonej żywności oraz częste nadużywanie antybiotyków spustoszyły mikrobiom współczesnych ludzi. To po części wyjaśnia, dlaczego tak gwałtownie w ostatnich kilku dziesięcioleciach wzrosła liczba osób cierpiących z powodu otyłości, cukrzycy typu 2, reakcji alergicznych czy nietolerancji pokarmowych.

   W tej książce przedstawimy ci niektóre spośród tych ciężko pracujących na twoje zdrowie i samopoczucie maleństw. Co ważniejsze, pokażemy, jak możesz je wspierać w tym ich dobroczynnym działaniu, dokarmiając błonnikiem różnego pochodzenia i potrzebnymi składnikami odżywczymi, a także zwiększając ich liczebność probiotykami w postaci fermentowanej żywności.

   Może czytasz tę książkę, bo masz problemy jelitowe. Może przypuszczasz, że cierpisz na nietolerancję pokarmową albo dolega ci zespół jelita drażliwego (ang. irritable bowel syndrome, w skrócie IBS) i czujesz, że twoim jelitom przyda się restart (zob. s. 24). A może po prostu chcesz poszerzyć horyzonty, zacząć się lepiej odżywiać i jeść więcej potraw przyjaznych jelitom – w takim wypadku spróbuj ich tyle, ile się da. W tej diecie nie skupiamy się na odchudzaniu, ale niewykluczone, że zrzucisz parę kilo, zwłaszcza jeśli wprowadzisz metodę 5:2 (zob. s. 18).
   Jako ktoś, kto uwielbia żywieniowe eksperymenty, mam przede wszystkim nadzieję, że będą ci smakować skomponowane przez nas potrawy i że poprawią one twoje samopoczucie i zadowolenie z życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Clare Bailey, Joy Skipper

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7515-554-9

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Żak

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...