Edgar Cayce o tajemnicach wszechświata
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-973-2
Autor: Lin Cochran
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371919732
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
'

Ze wstępu do książki Edgar Cayce o tajemnicach wszechświata

    Ze wszystkich mediów znanych współcześnie, przypadek Edgara Cayce''a jest chyba najstaranniej udokumentowanym, najbardziej wiarygodnym i godnym uwagi. Dziś szeroko znany z dziesiątek publikacji dotyczących jego pracy, Edgar Cayce urodził się w 1877 roku, w Kentucky (USA), a zmarł w roku 1945, w Virginii (USA). Całe życie poświęcił wykorzystywaniu swych niezwykłych umiejętności ku korzyści i dla dobra innych ludzi.
    W młodości, Edgar Cayce pracował jako sprzedawca. Jego obiecująca kariera zawodowa została jednak niemal zrujnowana przez nieoczekiwaną utratę głosu. Po konsultacjach z lekarzami wydawało się, iż jest to utrata nieodwracalna. W tej krytycznej sytuacji Cayce uaktywnił swe niezwykłe umiejętności. Zdecydował się na seans hipnotyczny. Pod hipnozą mówił normalnym głosem. Co więcej, zdiagnozował trapiącą go dolegliwość i zalecił prostą terapię, która później okazała się nadzwyczaj skuteczna. Cayce odkrył wówczas, że w stanie głębokiego transu potrafi odpowiadać na każde zadane mu pytanie, dotyczące dowolnego tematu. Zapisy jego wypowiedzi w transie zostały nazwane „odczytami".
    Owe odczyty Cayce praktykował dwa razy dziennie przez ponad czterdzieści lat. Dwukrotnie w ciągu dnia kładł się i wprowadzał w stan autohipnozy. Podawano mu tylko nazwisko lub lokalizację obiektu seansu, a on szczegółowo opisywał stan organizmu obiektu i wszelkie nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Nie miało znaczenia, w którym miejscu kuli ziemskiej znajduje się człowiek, którego dotyczył seans. Po zdiagnozowaniu stanu organizmu obiektu, Cayce zalecał najlepszą dla chorego terapię. Po tym przychodziła pora pytań i odpowiedzi, dostarczających dodatkowych informacji związanych z danym przypadkiem.
    W swych diagnozach Cayce posługiwał się tak fachową terminologią, że niejednokrotnie zmuszał lekarzy, by ci odświeżali swą wiedzę, sięgając do literatury medycznej. Terapie zalecane przez medium obejmowały rozmaite metody leczenia, włącznie z osteopatią, chiropraktyką, hydroterapią, chemioterapią, masażami i stosowaniem odpowiedniej diety. Cayce zawsze zwracał uwagę na funkcjonowanie całego ciała. Starał się stosować leczenie, które przywracało równowagę między ciałem, umysłem i duchem człowieka, gdyż traktował te elementy jako jedność. Trzeba tu także podkreślić, że Cayce nie był wykształconym człowiekiem. Nie kształcił się w dziedzinie medycyny. Poza tym, nigdy nie pamiętał tego, o czym mówił we śnie hipnotycznym.
    Podczas seansów Cayce był zadziwiająco dokładny: po weryfikacji oświadczeń jego pacjentów stwierdzono, iż medium postawiło aż 85% absolutnie dokładnych i trafnych diagnoz. Natomiast niemal wszyscy pacjenci, którzy starannie wypełniali zalecenia Cayce''a, uzyskali efekty przepowiedziane w odczytach. Tak więc, medium uzyskiwało doskonałe rezultaty - niekiedy wręcz szokujące. Na przykład, Cayce odbył seans dla pewnego człowieka, który przeżywał głębokie załamanie nerwowe, przez trzy lata balansując na granicy szaleństwa. W wyniku tego stanu stracił rodzinę i pracę. Odczyt Cayce''a dla tego mężczyzny dyktował: „ucisk na osi wertykalnej, zaburzona koordynacja sympatycznego i mózgowo-rdzeniowego systemu nerwowego". Medium stwierdziło, że załamanie nerwowe tego człowieka nie jest wcale powodowane napięciami w sferze psychicznej i emocjonalnej, ale stanowi efekt uszkodzenia kręgosłupa, jakiego doznał on podczas upadku, kilka lat wcześniej. Mężczyzna nie wymagałby więc pomocy psychoterapeuty, lecz porady osteopaty oraz elektroterapii, która przywróciłaby prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego. Cayce zalecił właśnie taki tryb leczenia. Rezultaty okazały się wręcz wstrząsające. W ciągu pół roku ów mężczyzna całkowicie powrócił do zdrowia, znowu połączył się z rodziną i odzyskał pracę.
    Przez wiele lat odczyty Edgara Cayce''a odnosiły się, przede wszystkim, do schorzeń fizycznych. Medium stawiało trafne diagnozy, zalecało skuteczne, choć czasem nieortodoksyjne, metody terapii. Uznano go za fenomen w dziedzinie medycyny. Fakt, że Cayce potrzebował tylko nazwisko pacjenta i w miarę dokładną jego lokalizację na kuli ziemskiej, by zbadać stan organizmu obiektu i zdia-gnozować go, pozostaje dla wszystkich wielką tajemnicą.
    Informacje przekazywane przez Cayce'' a nie ograniczały się jednak do fizycznych obiektów. Źródło jego wiedzy było nieograniczone. Właściwie zapytany potrafił autorytatywnie i fachowo wypowiadać się na każdy, nawet najtrudniejszy czy najdziwniejszy temat. Jedynym warunkiem, nieco ograniczającym zakres przekazywanych informacji, było dobro osób, których dotyczyły odczyty. Na przykład, Cayce nie odnajdywał ludzi uważanych za zaginionych, jeśli ci nie chcieli być znalezieni. W takich wypadkach, Cayce ograniczał się do stwierdzenia, że taki człowiek żyje, opisywał jego działania i zachowania. Sugerował rodzinie, że może się z nim połączyć, ale decyzja o powrocie na łono rodzinne musi zostać podjęta przez samego zaginionego. Twierdził, że tego rodzaju problemy muszą być rozwiązywane przez osoby zainteresowane - lokalizacja zaginionego pogorszyłaby tylko jego sytuację.
    Książka Edgar Cayce o tajemnicach wszechświata, ukazuje nowe spojrzenie na odczyty Edgara Cayce''a; odsłania nowe aspekty działalności wielkiego medium.

— Charles Thomas Cayce

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Lin Cochran

 • Tytuł oryginału: 

  Edgar Cayce on Secrets of the Universe and How to Use Them in Your Life

 • Liczba stron: 

  219

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-973-2

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Świetlik

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...