Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-342-4
Autor: Scott Cunningham
EAN: 9788373773424
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Encyklopedia leczniczych aromatów

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

   Nasi przodkowie przez wieki korzystali z ziół w celu utworzenia ogromnego zbioru substancji magicznych. Cenne maści używane do nacierania skóry, przechowywane w pojemnikach w kształcie rogu czy w kryształowych słojach, przyczyniały się do magicznych zmian. Aby odstraszyć zło, sporządzano napary do picia lub do pokrapiania. Na gorący węgiel wrzucano aromatyczną korę i kawałki drew, uwalniając tym samym zapachy i moce.
   Konkretne przepisy na takie saszetki, maści, napary, kadzidła i olejki były utrzymywane w tajemnicy, zamknięte w grymuarach czarownic lub magów czy nawet jeszcze głębiej - w zaciszu ludzkiego umysłu. Wraz z wkraczaniem do gwieździstego koła „tych mądrych”, owe tajemne przepisy zaczęły być ujawniane, co następnie umożliwiło wykorzystanie ich w rytuałach, zaklęciach i codziennym życiu.
   Dzisiaj, gdy odsłania się mroczne zasłony wiedzy tajemnej, wszyscy mogą dzielić się wiedzą o starych procedurach magicznych. W związku z tym rodzi się potrzeba obszernej, godnej zaufania książki z magicznymi przepisami.    Usatysfakcjonuje to tych, którzy z pietyzmem zabraliby się za mieszanie naparów i kadzideł nie tylko w celach magicznych, lecz także dla czystej przyjemności obcowania z magią.
   Tworzenie kadzideł, mieszanie olejków i ziół to konieczne czynności do zorganizowania porządnej, dobrze wyposażonej magicznej spiżarni. Wielu rozkoszuje się obcowaniem z ziołami, regulowaniem ich mocy, łączeniem energii podczas mieszania liści i olejków. Większość jednakże nie ma bladego pojęcia o tych sprawach.
   Dlatego też powstała ta książka. Nieliczni wiedzą, jak komponować kadzidła, co w magii i religii stanowi czynność daleko istotniejszą niż mieszanie olejków. I pomimo powszechnego stereotypu czarownicy stojącej przy kotle wydaje się, że sztuka przyrządzania naparów czy tworzenia maści zmierza coraz szybciej ku całkowitemu wymarciu.
   Książkę tę można więc określić jako przewodnik po mało znanych metodach magicznej sztuki kulinarnej. Co prawda, rezultaty nie napełnią naszych żołądków, ale istotnie wzbogacą i ulepszą życie nasze, jak też osób, które darzymy uczuciem. Nie muszę chyba wspominać, że w przeciwieństwie do innych książek ta nie zawiera żadnych „diabelskich” przepisów czy sposobów rzucania klątw.
   Przepisy znajdujące się w tej książce pochodzą głównie z europejskich i wiccańskich źródeł. Celowo wykreśliłem tak zwane przepisy voodoo, gdyż można takowe znaleźć w bardzo wielu książkach (zobacz Bibliografię). Zrezygnowałem też z umieszczania receptur, które w przeciągu 50 lat stale pojawiały się w przeróżnych publikacjach.
   Niektóre z przepisów zawartych tutaj zostały przekazane przez nauczycieli. Inne pochodzą ze starych manuskryptów. O jeszcze innych dowiedziałem się od przyjaciół, a pozostałe uczyniły po prostu zadość potrzebie. Niektóre są rzeczywiście bardzo stare, ale tak naprawdę, przy odpowiednim przygotowaniu, nadaniu mocy i zastosowaniu wszystkie mikstury powinny zadziałać.
   Obcowanie z ziołami to najlepszy sposób, aby nawiązać z nimi i ich magią prawdziwie bliską więź. Niech zostaną twoim osobistym nauczycielem. Komponowanie kadzideł, olejków i naparów jest jednym z najprostszych i najbardziej wydajnych sposobów nauczenia się magii ziół.
   Nadmieniłem już wcześniej, że magia powinna być praktyczna. Jeśli o trzeciej nad ranem potrzebne ci jest kadzidło ochronne, powinieneś bez problemu przygotować je sam.
   Niektórzy stwierdzą, że w dzisiejszym świecie zaawansowanej technologii udawanie się po pomoc do Matki Ziemi, ziół i magii wydaje się cokolwiek śmieszne. Aby rzucać zaklęcia, ludzie programują komputery, grawerują systemy runiczne na błyszczącym kineskopie i czekają na magię, która ich oślepi.
   Z kolei posiadacze wiedzy tajemnej, czyli czarownice, magowie, czarodzieje i mądre kobiety, wlewają olejki zapachowe do cebrzyków z ciepłą wodą, stawiają dymiące kadzidła i piją napary. Splatają zaklęcia z ziołami, gest ze słowem. W ten sposób wykorzystują proste, acz potężne moce ukrywające się w owocach natury i kierują owymi mocami zgodnie z ich przeznaczeniem. Moc ukazuje się niczym błysk flesza, a magia jest już wśród nas.
   Magia ziół to obcowanie z narzędziami natury. Najpotężniejsze z nich zawarłem w tej książce: kadzidło ochronne, olejek miłości, kąpiel uleczająca. Za pomocą tych narzędzi jesteśmy w stanie zmieniać nasze życie, a co za tym idzie, również nas samych.
   Niech wszelkie wasze zmiany będą źródłem niezmiernej radości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Scott Cunningham

 • Tytuł oryginału: 

  Complete book of incense, oils & brews

 • Liczba stron: 

  303

 • Wymiary: 

  176×250

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-342-4

 • Tłumacz: 

  Beata Piecychna

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...