Jak Spać Zdrowo Smacznie I Bez Leków
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-11-11279-7
Autor: Laurel Vukovic
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
'

Wprowadzenie do książki

Jak spać zdrowo smacznie i bez leków

   Skoro sięgnęliście po tę książkę, prawdopodobnie macie problemy ze snem. Może trudno wam zasnąć, a może zasypiacie z łatwością, lecz budzicie się w środku nocy i już nie możecie spać. Lub wydaje się wam, że śpicie odpowiednio długo, ale rano budzicie się zmęczeni i nieprzytomni. Każda z tych sytuacji może wskazywać na zaburzenia snu. A najbardziej znanym jest, oczywiście, bezsenność.
   Jeśli macie problemy ze spaniem, nie jesteście odosobnieni. Ponad jedna trzecia dorosłych w Stanach Zjednoczonych cierpi na okazjonalną bezsenność, a jeden człowiek na dziesięciu na bezsenność chroniczną. Wystarczy jedna nieprzespana noc, by wpłynąć na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Brak snu powoduje chwiejność i pogorszenie nastroju, osłabia psychofizyczne funkcje organizmu, wyniszcza układ odpornościowy i przyśpiesza procesy starzenia. Problemy ze snem mogą łatwo przekształcić się w nawracający problem. Na szczęście cykl ten można przerwać na wiele sposobów.
   Niniejsza książka opisuje przyczyny bezsenności i innych za-'' burzeń snu. Wskazuje też na różnorodne czynniki, które odgrywają rolę w procesach poprawy snu, a także jego zakłóceniach. Znajdziecie tu również listę suplementów odżywczych i ziołowych stanowiących bezpieczną i efektywną alternatywę dla leków, które są często przepisywane jako środki wspomagające leczenie. Rozpoznanie problemu to pierwszy ważny krok w kierunku jego rozwiązania. Informacje, które państwo znajdziecie w tej książce, powinny być wystarczające, aby w końcu zacząć cieszyć się dobrym snem.   W niniejszej książce przedstawiono wiele informacji na temat problemów związanych ze spaniem. Opisano, skąd się biorą, jakie przybierają formy, jakie sytuacje i warunki sprzyjają ich powstawaniu. Zaprezentowano też wiele naturalnych sposobów, mających pomóc organizmowi powrócić do równowagi, a nam cieszyć się dobrym snem.
   Jeśli macie problemy ze snem, prawdopodobnie będziecie musieli wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu. Poprzez naukę, w jaki sposób stawiać czoło wyzwaniom, można spowodować, że stres nie będzie miał niszczącego wpływu na nasz organizm. Wykorzystując opisane strategie, możemy wykorzystać stres do budowania pewności siebie, tak by w przyszłości umieć zapanować nad stresorami. Techniki opisane w tej książce w sposób naturalny pomogą odzyskać zdolność do zdrowego snu. Jednocześnie pomogą przywrócić dobre samopoczucie i zdrowie - coś, czego nie zagwarantują leki recepturowe.
   Stosując naturalne metody i leki należy pamiętać o pewnych kwestiach. Wiele osób błędnie twierdzi, że każda substancja pochodząca z rośliny jest bezpieczna. Rzeczy wistość jednak jest taka, że zioła i suplementy ziołowe mają właściwości lecznicze, bo zawierają związki, które wpływają na nasz organizm w określony sposób. Jak w przypadku środków farmaceutycznych, tak i w przypadku ziół niektóre związki mogą być potencjalnie szkodliwe, jeśli nie są zażywane w odpowiedni sposób.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Laurel Vukovic

 • Tytuł oryginału: 

  Overcoming Sleep Disorders Naturally

 • Liczba stron: 

  168

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-11-11279-7

 • Tłumacz: 

  Justyna Chuść

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...