Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-092-2
Autor: Georgieff Georg Stefan
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490922
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Koreański masaż dłoni

   Wielką zaletą Koreańskiego masażu dłoni jest szybkie i skuteczne działanie punktów umiejscowionych na rękach, które stanowią „miniatury" całego ciała i umożliwiają natychmiastowe oddziaływanie na poszczególne jego części, dzięki czemu „apteczkę pierwszej pomocy" masz zawsze przy sobie. A propos pierwszej pomocy: w medycynie koreańskiej klasycznymi punktami cucącymi są koniuszki wszystkich palców dłoni. Jeśli znajdziesz się w sytuacji wymagającej udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, po zastosowaniu wszystkich znanych ci metod konwencjonalnych chwyć jedną z jej dłoni (łatwiej dostępną) i uciskaj przez kilka sekund paznokciem kciuka każdy z koniuszków palców. Mam nadzieję, że nieprędko będziesz miał okazję sprawdzić tę wiedzę w praktyce, jeśli jednak - wiesz, co robić.

   Kolejną zaletą jest to, że w przypadku koreańskiej akupunktury/ masażu dłoni układ ruchu jest dostępny łatwiej i szybciej niż w przypadku akupunktury tradycyjnej. Ponadto techniki koreańskie są idealną metodą samoleczenia.

  Jeszcze kilka uwag na temat samoleczenia i plastrów do akupresury: Nazwa „akupresura" nie jest do końca trafna, ponieważ pochodzi od łacińskich słów „acus" (igła) i „pressus" (ciśnienie, ucisk), a uciskanie igłą jest w rzeczywistości nakłuwaniem. Używam jednak tego terminu, ponieważ przyjął się on na całym świecie. „Plaster do akupresury" można sporządzić bardzo szybko i niewielkim kosztem: przygotuj kwadratowy kawałek zwykłego plastra o boku długości około jednego centymetra i zamocuj pośrodku lepkiej powierzchni małą kulkę, na przykład ziarenko złotego prosa. Przyklejasz do skóry i gotowe.

  Wadą, a właściwie ograniczeniem jest to, że - tak jak w przypadku akupunktury tradycyjnej - za pomocą koreańskiej akupunktury/masażu dłoni można leczyć w zasadzie tylko zaburzenia odwracalne; na przykład metody te nie umożliwiają regulacji poziomu hormonów po usunięciu tarczycy czy też odzyskania nieograniczonej ruchomości stawu skokowego po skomplikowanym złamaniu. W tym drugim przypadku istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że uzyskamy możliwie najlepsze efekty.

   W książce Koreański masaż dłoni znajdziesz najważniejsze terapie podstawowe (punkty, które uciska się tuż po masażu - lekko, by wywołać efekt tonizujący, albo mocno, by wywołać efekt sedatywny). W większości przypadków przy punktach koreańskich (mających w nazwie literę K) podałem w nawiasach ich odpowiedniki chińskie. Uwzględniłem również inne punkty chińskie umiejscowione na rękach i znajdujące zastosowanie przy określonych dolegliwościach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Georgieff Georg Stefan

 • Tytuł oryginału: 

  Koreanische Handmassage

 • Liczba stron: 

  127

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-092-2

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Jamrozik

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...