Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-262-5
Autor: Harald Alke
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Leksykon zdrowia

   Większość terapii, które dzisiaj znamy, w zbyt małym wymiarze ujmują cel, do którego dążymy, lub go przekłamują. Gdyby jakiś terapeuta wyleczył doskonale pacjenta, wtedy wielu nie wróciłoby więcej. Dokładnie tak samo nie możemy oczekiwać od dentysty, że wpoi on swoim klientom, jak wyhodować nowe zęby i nigdy więcej do niego nie wracać.
   Przecież to samo dotyczy także chorych. W większości nie postępują oni według dobrych rad. Czy będziecie konsekwentnie stosować się do zasad tej książki, by żyć zdrowo, szczęśliwie i satysfakcjonująco. Także gdy będziemy dobrze i obszernie poinformowani, a także będziemy uważać, że znamy przyczyny chorób, może się zdarzyć, że jakiś człowiek dozna wypadku lub zachoruje.
    Jeśli taki problem pojawi się w naszym życiu, jest to dla nas niepożądane i jest szokiem. Jednakże, gdy kiedyś pokonamy ten problem i przestudiujemy wstecz to wydarzenie, wtedy odkryjemy, że akurat w tym być może ciężkim czasie zrobiliśmy wartościowe postępy w naszej osobowości, charakterze i rozwoju. Dobrowolnie nie wzięlibyśmy z pewnością czegoś takiego na siebie. Jednakże, gdy nagle tego doświadczamy, musimy stawić czoło żądaniom i je udoskonalić. Jest to z pewnością powód, dlaczego czasami nie przewidzimy złych wydarzeń i podążamy naprzód. Jeśli zagrożenie już się pojawiło, jego zażegnanie musi także zostać doprowadzone do końca.
   Jeśli sami intensywnie pracujecie nad własnym samopoznaniem, wtedy będziecie umieli uniknąć wielu problemów. Jeśli wyszukacie właściwych terapeutów i doradców, wtedy będziecie mogli sami opracować wiele innych rzeczy.
   Po wyjaśnieniu powstałych problemów dojdziecie do aspektu życia, które, moim zdaniem, sprawia radość, zaczynamy żyć świadomie i uczymy się korzystać z życia. Wtedy staniemy się naszym własnym lekarzem, naszym własnym terapeutą i naszym mistrzem życia. Po wielu latach zajmowania się chorymi ludźmi, w 2001 roku wycofałem się z praktyki doradztwa. Proszę moich czytelników, którzy szukają konkretnej pomocy, by przestudiowali dokładnie tę książkę, dyskutowali ją z przyjaciółmi i stosowali zawarte w niej rady. Po to ją napisałem.
   Myślę, że wystarczająco dobitnie ukazałem, że musimy przejąć odpowiedzialność za nasze życie. Nie możemy uciec. A więc powinniśmy robić to świadomie.
   Poprzez właściwe zachowanie z pewnością znajdziecie dobrego terapeutę albo lekarza, który wam pomoże tam, gdzie jest to konieczne. Są dobrzy ludzie i pojawiają się, jeśli ich potrzebujemy. A jeśli wam uda się skutecznie stosować te metody i wasze własne życie zorganizować na nowo, wtedy będzie to dobrym powodem, by nieść pomoc innym ludziom!
   Być może otworzycie instytut doradztwa i pomocy życiowej. Gdy będziecie pomagać innym ludziom szczerze i sumiennie, będzie to pewna inwestycja we własną przyszłość, ponieważ doradcy życiowi będą w dzisiejszych czasach coraz bardziej potrzebni! Nasze społeczeństwo nie jest w dobrej kondycji, lecz w fazie załamania. Ludzie potrzebują nowych wzorców, by rozwiązywać postawione im zadania, zamiast o nich tylko rozmawiać.
   Będę troszczył się o pierwotne i spirytualne lekcje, o oddalenie moich sztucznych możliwości i o ukształtowanie życia tutaj, na ziemi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Harald Alke

 • Tytuł oryginału: 

  Esoterisch-Psychologisches Gesundheitslexikon

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  144x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-262-5

 • Tłumacz: 

  Joanna Salwecka

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...