Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63773-02-1
Autor: George Samuel Clason
EAN: 9788363773021
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Studio Emka

W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii broszur poświęconych oszczędzaniu, które najpewniejszą drogą prowadzą do sukcesu finansowego. Aby dowieść swych racji, autor posłużył się przypowieściami osadzonymi w realiach starożytnego Babilonu. Owe broszury zyskały nieprawdopodobne powodzenie i były masowo kolportowane przez banki i firmy ubezpieczeniowe.

Nic więc dziwnego, że w krótkim czasie ukazały się w formie książki opatrzonej tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Od pierwszego wydania książka ta – świetnie napisana lekkim piórem, dowcipnie i ze swadą – sprzedawała się w ogromnych nakładach.

Wprowadzenie do książki

Najbogatszy człowiek w Babilonie

   Najbogatszy Człowiek w Babilonie Georga S. Clasona to międzynarodowy bestseller. Książka jest obecnie uznawana za klasykę w obszarze oszczędzania, inwestycji i sukcesu finansowego. Poprzez serię zachwycających, krótkich historyjek wprost ze starożytnego Babilonu wskazówki ekonomiczne i narzędzia dla osiągnięcia sukcesu finansowego przetrwały próbę czasu i dzisiaj nadal pozostają aktualne. Tekst Clasona jest interpretowany w odniesieniu do współczesnego świata i przedstawia 52 proste, ale skuteczne i sprawdzone techniki zarządzania finansami. Interpretacja pracy Clarsona przez Karen McCreadie pokazuje ponadczasową naturę treści, przywraca je do życia poprzez współczesne studia przypadków. Ta doskonała interpretacja książki Najbogatszy Człowiek w Babilonie to zajmujący dodatek do najsłynniejszej książki o finansach osobistych, jaka kiedykolwiek została napisana.

Najbogatszy Człowiek w Babilonie określa 7 głównych zasad:
1) Zacznij sakiewkę swą tuczyć – oszczędzaj/inwestuj.
2) Kontroluj wydatki – uważaj na pośredników, który służą tylko sobie samym.
3) Spraw, by twoje złoto się mnożyło – stosuj mocne inwestycje.
4) Chroń swe skarby przed ich utratą – uważaj na pośredników i ich porady.
5) Uczyń swe mieszkanie zyskowna inwestycją – nieruchomości wynajmowane, Twój własny dom - ale działaj w ramach swoich możliwości.
6) Zapewnij sobie dochody w przyszłości – wykonuj pracę, która kochasz. Bądź w tym najlepszy.
7) Stale zwiększaj swoją zdolność zarabiania – edukacja nigdy się nie kończy. Czytaj dobre książki, takie jak ta i inne: Milioner z Sąsiedztwa (przyjęte tłumaczenie na j. polski to chyba: Sekrety amerykańskich Milionerów), Biedny Ojciec, Bogaty Ojciec itp.

      George Samuel Clason urodził się 7 listopada 1874 roku w Louisianie w stanie Missouri. Studiował na University of Nebraska i służył w Armii Stanów Zjednoczonych podczas wojny Hiszpańsko-Amerykańskiej....

   Najbogatszy Człowiek w Babilonie trafił do milionów odbiorców dzięki dystrybucji przez banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Przypowieść Babilońska, która wpłynęła na życie milionów ludzi stała się klasyką literatury inspiracyjnej.
   Najbogatszy Człowiek w Babilonie to książka godna polecenia dla każdego, kto chce osiągnąć maksymalny sukces finansowy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  George Samuel Clason

 • Tytuł oryginału: 

  The Richest Man in Babylon

 • Liczba stron: 

  172

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-63773-02-1

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Małecka

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...