Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62957-14-9
Autor: Acharya Balkrishna
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362957149
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: a-ajurweda

Wprowadzenie do książki

Nauka o ajurwedzie w praktyce

  Każdy człowiek chce wiedzieć, jaki ma typ ciała, jaka jest jego podstawowa natura, czyli konstytucja, oraz w jakim stanie znajdują się siedem tkanek (sap-tadhatu) i odżas.

 • Jak utrzymać tridoszę w równowadze ?
 • Jak wzmacniać siedem tkanek i odżas ?
 • Jak stosować terapie odmładzające i jakie środki odmładzające aplikować, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem?
 • Jakie kroki należy podjąć w celu wzmocnienia ciała i poprawy wydolności seksualnej u mężczyzn?

  Takich pytań można zadawać wiele - na wszystkie chcemy odnaleźć prawidłowe i naukowo potwierdzone odpowiedzi.
   Ludzie są na ogól ciekawi, co powoduje chorobę oraz jak ją wyleczyć, ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na długoletnie studiowanie medycyny lub też lekturę dzieł Caraki, Suśruty, Dhanwantariego, Nighantusa i innych podręczników ajurwedyjskich oraz Wed.
   Acharya Balkrishna jest obecnie jednym z najbardziej cenionych i wiarygodnych uczonych, który propaguje ajurwedę i przyczynia się do jej odrodzenia. Posiadł on gruntowną znajomość dziel Maharisziego Ćaraki, Suśruty, Dhanwantariego oraz innych mędrców. Jako przedstawiciel uświęconej tradycji ze szczerym oddaniem pracuje na rzecz milionów ludzi. W niniejszej książce udało mu się skutecznie zawrzeć esencję ajurwedy - to tak, jakby zmieścić ocean w filiżance (gdgar me sdgara). Dzięki lekturze tej książki można łatwo rozpoznać swoją wrodzoną konstytucję, zrozumieć, skąd biorą się nasze dolegliwości, oraz zaznajomić się ze skutecznymi metodami pozbywania się chorób. Podstawowe zasady ajurwedy zilustrowano po raz pierwszy artystycznymi rysunkami - są one nie tylko estetyczne, lecz także pełne życia. Jestem absolutnie przekonany, że jeśli czytelnik gruntownie zapozna się z książką, to z pewnością dożyje 100 lat. Każdy powinien ją przeczytać, aby zdobyć podstawową wiedzę o konstytucji ciała, pożywieniu, stylu życia i zdrowiu.
   Zamiarem autora jest to, by książka dotarła pod każdy dach i do każdej rodziny. Podejmujemy starania, aby jak największa liczba osób odniosła dzięki niej korzyści. Obecnie miliony ludzi umierają przedwcześnie na skutek niezliczonych chorób, a jednocześnie koszty niepotrzebnych leków, zbędnych i drogich operacji, badań diagnostycznych oraz hospitalizacji sprawiają, że dla przeciętnego człowieka leczenie staje się trudno dostępne. Co więcej, taki system leczenia sprawia, że pacjent zostaje wciągnięty w błędne koło, które zatrzymuje się dopiero po jego śmierci. Gdy ludzie zrozumieją znaczenie wiedzy i informacji zawartych w niniejszej książce, będą mogli uchronić się od okrucieństw, jakich dokonuje się w imię terapii, a tym samym staną się niezależni w procesie leczenia. Głosimy zasadę, że: „Zdrowie (arogja) to prawo należne nam od urodzenia”. Warto przeczytać tę książkę, a także zachęcić do tego innych, by zapewnić sobie szczęście, jakim jest dobre zdrowie.

Sarve bhavantu sukhinah, Sarve santu nirdmdyh.

Niech wszyscy będą zdrowi, niech wszyscy będą wolni od chorób, z życzeniami szczęścia, zdrowia i pomyślności dla wszystkich.

Swami Ramdev

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Acharya Balkrishna

 • Tytuł oryginału: 

  A Practical Approach to the Science of Ayurveda: A Comprehensive Guide for Healthy Living by Acharya Balkrishna

 • Liczba stron: 

  360

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62957-14-9

 • Tłumacz: 

  Anna Boniszewska

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...