Wczytuję dane...
KOD: 978-83-10-12432-6
Autor: Hal Runkel
EAN: 9788310124326
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Projekt Mądre Wychowanie

   Napisałem książkę Projekt Mądre Wychowanie w jednym celu: ABY PRZYWRÓCIĆ SPOKÓJ NA ŚWIECIE, zaczynając od rodziców i ich dzieci. Wierzę, że dzięki wprowadzeniu w życie zawartych w niej zasad będziecie mogli się cieszyć takimi relacjami z dziećmi, o jakich zawsze marzyliście, relacjami, które charakteryzuje radość, współpraca, harmonia i – przede wszystkim – wzajemny szacunek. Spokój w rodzinie nie jest aż tak trudny do osiągnięcia, jak mogłoby się wydawać.
   Aby ta książka była pomocna, rozplanowałem ją tak, aby w logiczny sposób – krok po kroku – przedstawić wam metodę „bez krzyku”. Na początku niektóre proponowane zasady mogą wam się wydać zbyt radykalne, wręcz heretyckie, bo stoją w sprzeczności z wieloma popularnymi metodami wychowawczymi. I chociaż pokusa przejrzenia spisu treści i przejścia od razu do interesujących was zagadnień może być duża, z całego serca radzę, byście przeczytali książkę od samego początku. Jest ona podzielona na cztery części, te zaś składają się z wielu rozdziałów. We wnioskach na końcu każdej części przedstawiam prawdziwe historie ludzi takich samych jak wy. Niektóre zdarzenia poznałem podczas sesji terapeutycznych z pacjentami, inne opowiedzieli mi koledzy lub przyjaciele. Czuję się zaszczycony, mogąc współpracować z bardzo odważnymi osobami, które decydują się poświęcać czas, pieniądze i energię na to, by nauczyć się, w jaki sposób, skupiając się na sobie, tworzyć relacje z innymi ludźmi. Towarzyszenie im w tym procesie i obserwowanie zmian, jakie zachodzą w ich związkach, to błogosławieństwo, na które nie zasłużyłem.
   W każdej z tych historii zobaczycie siłę działania metody „bez krzyku”. Oczywiście imiona i szczegóły zostały zmienione w celu ochrony danych, ale wydarzenia są jak najbardziej prawdziwe. Wybrałem je, ponieważ wspaniale ilustrują zasady, o których mowa w poprzedzającej je części książki. Jak sami się przekonacie, ukazują one relacje rodzic-dziecko na różnych etapach życia. I chociaż historia każdego człowieka jest inna, jestem pewien, że znajdziecie w nich także siebie. Przede wszystkim jednak chcę, byście zaczerpnęli z książki Projekt Mądre Wychowanie to, co zainspiruje was do zrewolucjonizowania waszych związków, a odrzucili całą resztę. Nie musicie robić tego wszystkiego, co opisałem, by cieszyć się takimi relacjami z dziećmi, jakich pragniecie, czy żeby być takimi rodzicami, jakimi chcecie być.
   Jedyne, co musicie uczynić – sami się o tym przekonacie – to zachować spokój.
    Napiszcie do mnie na feedback@screamfree.com i powiedzcie, w jaki sposób ta książka wpłynęła na was. Z niecierpliwością czekam na opowieści o tym, w jaki sposób Projekt Mądre Wychowanie zmienił wasze życie. Zainspiruje mnie to do dalszej pracy na rzecz przywrócenia spokoju na świecie.

   Rodzice szukają kogoś, kto przedstawi im inspirującą wizję innego życia. Wszyscy zetknęliśmy się z różnego typu programami oferującymi niezawodne techniki wychowywania idealnych dzieci. Słyszeliśmy o niezliczonych porażkach poniesionych przez ostatnie dwa pokolenia i o konieczności szybkiego powrotu do starych dobrych czasów. Przede wszystkim jednak byliśmy bombardowani hasłami wzywającymi do poświęcania się dla naszych dzieci, skupiania całej naszej uwagi na ich potrzebach i bycia przy nich w każdej sytuacji.
   Słuchaliśmy tego wszystkiego i wielu innych mądrości, ale żadna z nich nie poskutkowała. Całkowite poświęcanie się dzieciom jest wręcz szkodliwe, powoduje, że rodzice czują się przytłoczeni i sfrustrowani, niezdolni do wychowania własnego dziecka.
   Zatem o co chodzi? Co jest nie tak? Jak wyplątać się z tego bałaganu? Kilka lat temu genialny terapeuta rodzinny, rabin Edwin Friedman, zadał podstawowe pytanie: „Kiedy ostatnio trafiliście na poradnik, który mówiłby rodzicom, aby MNIEJ skupiali się na swoim dziecku?”.
   Ten może być pierwszym, na jaki się natknęliście. Niewykluczone, że Projekt Mądre Wychowanie jest pierwszą książką, która mówi rodzicom, by przestali traktować dzieci jak centrum swojego świata i skoncentrowali się na sobie.
   Czy problem polega na tym, że zbyt wiele uwagi poświęcamy naszym dzieciom? Oczywiście. W odpowiedzi na popularną wśród pokolenia naszych rodziców zasadę „dzieci-powinno-się-widzieć-ale-nie-słyszeć” wpadliśmy w drugą skrajność – „dzieci-są-pępkiem-naszego-świata”. Wozimy je do szkół, na treningi i dodatkowe zajęcia autami oklejonymi nalepkami. A czyje imię na nich widnieje? Czyje imię zdobi auto, za które sami zapłaciliśmy? Niezależnie od tego, czy jest to odznaka wzorowego ucznia, czy piłka do gry, wszystko to dobitnie pokazuje światu, kto jest właścicielem pojazdu. I naszego życia. Nie jest to dobre ani dla dzieci, ani dla nas.
  Projekt Mądre Wychowanie wskaże drogę wyjścia z tego bałaganu, sposób na przywrócenie rodzicom i dzieciom właściwego miejsca w ich rodzinie.

  W książce Projekt Mądre Wychowanie pokażę wam, jak osiągnąć spokojne, pełne miłości stosunki z każdym z waszych dzieci. Bo właśnie w tym tkwi haczyk – trzeba pozostać niewzruszonym, pamiętając jednocześnie o potrzebach drugiej strony. Wielu rodziców oszczędza sobie nerwów, odcinając się od trudnej sytuacji. Inni pozostają zaangażowani, ale pozwalają, by nerwy kierowały ich poczynaniami. Projekt Mądre Wychowanie nauczy was, jak obniżyć poziom stresu, nie tracąc przy tym więzi emocjonalnej. Dzięki temu będziecie mieli wyjątkowe relacje z dziećmi i pozostałymi członkami rodziny – relacje inspirujące dla innych – a rolę lidera zapewnią wam wasz spokój i autorytet. Niezależnie od wieku dzieci i błędów, jakie do tej pory popełniliście, możecie odzyskać tę pozycję w rodzinie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Hal Runkel

 • Tytuł oryginału: 

  Screamfree Parenting: The Revolutionary Approach to Raising Your Kids by Keeping Your Cool

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-10-12432-6

 • Tłumacz: 

  Edyta Skrobiszewska

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...