Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-622-7
Autor: Peirce Penney
EAN: 9788373776227
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Rewolucja W Postrzeganiu Rzeczywistości

    Wygląda na to, że w zasadzie napisałam trylogię na temat przemiany zachodzącej w świadomości, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Trylogia ta zaczęła się książką „Sposób intuicyjny”, a następnie pojawiła się „Twoja częstotliwość”.   Obecnie tłumaczę to zjawisko w książce „Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości”. „Sposób intuicyjny” to wyczerpujący poradnik dotyczący rozwijania intuicji, czyli podstawowego narzędzia niezbędnego do duchowego rozwoju. „Twoja częstotliwość” szczegółowo opisuje proces transformacji oraz sposób wykorzystywania energii i kiełkującej hiperwraż-liwości, aby zmienić na lepsze otaczającą nas rzeczywistość. „Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości” przedstawia tajniki przemian zachodzących w sposobie postrzegania rzeczywistości i pokazuje, jak nowa rzeczywistość różni się od tej dobrze nam znanej.
   Dzięki książce Rewolucja W Postrzeganiu Rzeczywistości dowiesz się, jak rozpoznać i zmienić geometrię swojej percepcji, przez zastąpienie dotychczasowego linearnego modelu myślenia nowym modelem sferyczno-holograficznym.    Odkryjesz, że postrzeganie wszystkiego lewą półkulą mózgu sprawia, czujesz, jakbyś utknął w miejscu, lecz dowiesz się też, jak pozbyć się tego uczucia. Zrozumiesz, jak działa przekształcona świadomość i co zrobić, żeby rozwinąć umiejętność koncentracji, która pomoże ci osiągnąć sukces - i radość - w życiu. Naszym celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania: „Na czym polega nowy sposób postrzegania rzeczywistości? I co możemy zrobić dziś, by się go nauczyć?”.

Moje intencje

   Tłumaczenie abstrakcyjnych pojęć na bardziej zrozumiały język i pokazywanie, jak można je zastosować w praktyce, sprawia mi dużo przyjemności. Lubię pisać poradniki, ponieważ oferują proste rozwiązania, dzięki którym można fizycznie i emocjonalnie doświadczyć zjawisk, które opisuję. Z doświadczenia wiem, że jeżeli materiał nie wsiąknie głęboko w twój umysł, to szybko o nim zapomnisz. „Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości” jest takim właśnie poradnikiem. Chciałabym, żeby jego zawartość wniknęła głęboko w tkanki twojego ja. Może powinnam powiedzieć, że chciałabym wywołać w tobie wspomnienie tego, co wewnętrznie już znasz, co znajduje się w każdym zakamarku twojego ja, ponieważ te wspomnienia są i zawsze były częścią ciebie.
    Zdaję sobie sprawę, że książka Rewolucja W Postrzeganiu Rzeczywistości porusza kwestie, które z dzisiejszego, „starego” punktu widzenia mogą się wydawać zbyt futurystyczne, a nawet nierealne. Gdy zmieni się twój sposób postrzegania świata, który opisuję, wszystko stanie się całkowicie zrozumiałe. Chciałabym, by ta książka pobudziła twoją wyobraźnię i sprawiła, że otworzysz się na nowy sposób myślenia. Nie przejmuj się, jeżeli ten materiał tobą wstrząśnie i sprawi, że poczujesz lekki dyskomfort; uporanie się z nieprzyjemnymi uczuciami jest często początkiem zmian. Ogólnie rzecz biorąc, mam nadzieję, że uda ci się wczuć w to, jak może wyglądać przekształcona percepcja.

Wskazówki ułatwiające zrozumienie książki Rewolucja W Postrzeganiu Rzeczywistości

   Możesz przeczytać tę książkę od początku do końca i pozwolić, by cały proces sam zaszedł w tobie. Możesz również otworzyć ją w dowolnym miejscu, żeby przeczytać zdanie lub akapit, gdy potrzebujesz szybkiego wsparcia albo wskazówki do rozwiązania problemu. Książka ta powinna być wykorzystywana na wiele różnych sposobów i do różnych osobistych celów.
   Dodatkowo, by uniknąć wyważania otwartych drzwi, wplotłam objaśnienia niektórych pojęć z dwóch poprzednich książek tej trylogii w nowy materiał, żeby był wyczerpujący i łatwiejszy do zrozumienia. Mimo to ta książka może być traktowana jako odrębne dzieło; nie musisz czytać poprzednich dwóch (choć byłoby to pomocne).
   Koncepcje zawarte w niniejszej książce mogą wydać ci się zbyt zawiłe, jeżeli będziesz chciał przeczytać ją zbyt szybko lub jedynie ją przekartkujesz. Materiał w niej zawarty jest czasem bardzo głęboki, niemniej jednak jest zarazem całkiem prosty. Jeżeli przeczytasz go powoli, ze zwróceniem uwagi, co się dzieje w danej chwili i wczujesz się w to, co czytasz, wiele elementów zaskoczy. W trakcie pisania tej książki zauważyłam interesującą rzecz. Cała organizacja książki na początku miała typową formę, lecz po jakimś czasie pokazała mi, że nie chce być linearna, logiczna i lewopółku-lowa, tak jak typowa książka popularnonaukowa, w której zwarta procesja odznaczona dyskretnymi punktami A, B i C zmierza w idealnym porządku do końcowego wniosku. Zamiast tego książka nabrała spiralnego, prawopółkulowego rytmu, w którym każdy wątek stawał się aspektem kolejnych; wszystkie były niemal nierozłączne. Aby wyjaśnić, co oznacza dany wątek, musiałam również wspomnieć o pozostałych dwóch.
   Zauważyłam, że czasem tylko o czymś wspomniałam, potem wracałam, żeby to zgłębić, a na końcu znów wracałam, żeby rozwinąć ten wątek jeszcze dalej i połączyć go z podobnymi. Przeróżne pomysły chciały wpleść się w szatę całej książki i wydawały się być niezadowolone, gdy wspomniałam o nich tylko raz. Proszę, pamiętaj o tym w trakcie czytania.
   Chciałabym też wspomnieć o „głosie eksperta” w niniejszej książce. Nie jestem naukowcem ani profesorem. Zaczynałam karierę jako artystka i projektantka. Moja ekspertyza oparta jest głównie na bezpośrednim, wieloletnim doświadczeniu w kontaktach z wymiarem duchowym - na intuicyjnych spostrzeżeniach, które mój dziwnie dokładny umysł połączył w całość, chyba dzięki temu, że przechowuje on ogromną ilość informacji i ma frajdę z wyszukiwania korelacji i podobieństw pomiędzy nimi. Uważam, że rozwój nauk jest bardzo interesujący i lubię znajdować naukowe potwierdzenia moich spostrzeżeń, płynących z osobistego doświadczenia. Często okazuje się, że rzeczy, które ja sama „odkryłam” (nie czytałam o nich wcześniej), zostały opisane w trochę inny sposób przez mistrzów, mistyków i mędrców żyjących w zamierzchłych czasach i wywodzących się z różnych religii. Jeżeli jakieś spostrzeżenie pojawia się w wielu kulturach i na przestrzeni różnych okresów, zwracam na to uwagę. Zawsze skłaniam się w stronę subiektywnego doświadczenia. To ty jesteś ekspertem w tym, co jest dla ciebie najlepsze, i wydaje mi się, że rozpoznasz prawdę, kiedy ją usłyszysz i poczujesz, niezależnie od tego, co mówią naukowcy. Darzę głębokim szacunkiem wolnomyślicieli i zrównoważonych, uczciwych nauczycieli duchowych. Wiem, że czasem trzeba usłyszeć coś trzy razy, żeby zapadło nam to w pamięć, i że potrzebne są różne punkty widzenia - różne sposoby nauczania - by stworzyć kompletny obraz sytuacji. Wiem też, że w moim przypadku znaczące zmiany w pojmowaniu często następowały po usłyszeniu pojedynczej frazy, która zmieniła mój punkt widzenia choćby o pół stopnia.
   Zależy mi przede wszystkim na tym, by pomóc ci rozluźnić lewą półkulę mózgu i nie identyfikować się z nią, a zamiast tego swobodnie przejść do postrzegania świata przez prawą półkulę - i o krok dalej. Gdy już się tego nauczysz, możesz ponownie wrócić do myślenia za pomocą lewej półkuli, byś rozumiał, co się dzieje, ale nie utknął tam na zawsze. To jedyny sposób, żeby zrozumieć nową rzeczywistość i umiejętność koncentracji, która jej towarzyszy. Musisz nauczyć się wykorzystywać wzmożoną wrażliwość, by wiedzieć, co nadchodzi.

Struktura książki Rewolucja W Postrzeganiu Rzeczywistości

   Materiał zawarty w tej książce przedstawiony jest w trzech logicznie połączonych częściach. Część 1. Odkrywanie na nowo zjawiska percepcji stanowi fundament niezbędny do zrozumienia podstawowych zasad i natury świadomości i percepcji. Zanim przejdziemy do konkretów, dobrze jest zapoznać się z topografią terenu i zrozumieć podstawowe pojęcia. Zrobimy podsumowanie dotyczące procesu transformacji, byś mógł lepiej zrozumieć, co dzieje się z tobą i ze światem pod względem energetycznym. Przestudiujemy zarówno prawopółkulowe poglądy mistyków, jak i lewopółkulowe postulaty naukowców. W jaki sposób świadomość, umysł i mózg łączą się ze sobą? Na czym polega ewolucja duchowa? Jak działa świadomość i energia? Jak poszerzyć swoją percepcję bardziej, niż powszechnie uważa się za normalne?
  W części 2. Umiejętna percepcja w procesie transformacji przestudiujemy proces transformacji, by poprawić umiejętność koncentracji uwagi, niezbędną na drodze przez poszczególne etapy tego procesu, które momentami mogą wydawać się chaotyczne i denerwujące. Obecnie, jako jednostka, społeczeństwo i globalna populacja znajdujemy się w samym środku trudnego do ogarnięcia procesu nazywanego przez wielu „Zmianą”. Skupimy się na rozpoznawaniu i przełamywaniu starych nawyków postrzegania rzeczywistości, a potem postaramy się zrozumieć, na czym polega „nowa percepcja”, i poznamy całą serię zmian zachodzących w świadomości, niezbędnych do jej osiągnięcia.
   Część 3. Nowe sposoby koncentracji niezbędne w erze intuicyjnej opisuje szersze wykorzystanie świadomości-i-energii. Nowy światopogląd panujący w erze intuicyjnej jest całkowicie odmienny od tego, co wiemy obecnie; prawdę mówiąc, na naszym obecnym poziomie pojmowania rzeczywistości wydaje się wręcz futurystyczny. Na czym on polega? Aby móc z powodzeniem żyć w nowej rzeczywistości, musimy przekroczyć granicę percepcji i rozwinąć nowe umiejętności. Poznamy nowe modele i geometrie postrzegania, a to, co robimy, będzie się działo z prędkością światła, w kilku wymiarach naraz. Całkiem możliwe, że uda nam się rozwinąć zupełnie nowe zdolności. Gdy życie oparte będzie na świadomości-i-energii, umiejętność koncentracji stanie się niezbędna do zarządzania energią i do doświadczania w życiu miłości, mądrości i duszy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Peirce Penney

 • Tytuł oryginału: 

  Leap of Perception: The Transforming Power of Your Attention

 • Liczba stron: 

  352

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-622-7

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Stolba

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...