Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-54-0
Autor: Masaru Emoto
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę

   Zdjęcia kryształów lodu zacząłem robić już ponad dziesięć lat temu.
   Wcześniej przez długie lata prowadziłem badania nad pomiarem drgań cząsteczek fal wody (Hado), ale dopiero gdy zacząłem poznawać kryształy, odkryłem, że woda przyjmuje niezliczenie wiele postaci.
   Przekonałem się także, że fotografie kryształów przekazują nam wielką mądrość. W przeciwieństwie do wody kranowej, woda ze źródeł naturalnych tworzy całą gamę przepięknych kryształów - a są one jeszcze piękniejsze, jeśli przed zamrożeniem podziała się na nią piękną muzyką. Fascynującym zjawiskiem są także różnice, jakie występują w budowie kryształów wskutek oddziaływania na wodę różnymi słowami, takimi jak „dziękuję" albo „ty głupku!". Kryształy udzielają nam wielu lekcji o tym, jak powinniśmy -jak musimy - żyć.
   W czerwcu 1999 roku opublikowałem zbiór fotografii w albumie pod tytułem The Messages of Water (Woda, obraz energii żyda, wyd. MEDIUM, Warszawa 2004). Ukazał się nakładem małego wydawnictwa, które nazwałem Hado Kyoikusha. Choć wydałem album własnym sumptem i nie sprzedawano go w dużych księgarniach, wieść o nim się rozniosła i książka stała się bestsellerem.
   Coś takiego niemal nigdy się nie zdarza na rynku wydawniczym. Byłem zdumiony, że dzieje się to na moich oczach, i jednocześnie wdzięczny wielu osobom, które poświęciły czas, by opowiedzieć o albumie innym ludziom.
  Chcąc, by z albumem mogło się zapoznać więcej osób, zleciłem tłumaczenie tekstu z języka japońskiego na angielski. Dzięki temu książka zyskała jeszcze szerszy rozgłos i wkrótce otrzymałem ze Szwajcarii, a potem i innych krajów na całym świecie zaproszenia na wykłady.
   Opublikowanie fotografii kryształów, które mają tak wiele do przekazania światu, nie mogło się zdarzyć w bardziej odpowiednim momencie historii, a fakt, że tak wielu ludzi jest otwartych na ich przesłanie, to zapewne znak czasów. Dziękuję Bogu, że została mi dana możliwość, by podzielić się wynikami mojej pracy.
   Rozumiem, że niektórym trudno jest zaakceptować pojęcie Boga. W tej książce skupiam się na wodzie. A jednak, im lepiej rozumiemy, czym jest woda, tym trudniej jest zaprzeczyć istnieniu jakiejś boskiej siły. Chciałbym, abyście oglądając fotografie kryształów, przyjrzeli się swoim uczuciom i myślom na ten temat.
   Kiedy japońskie wydawnictwo Sunmark zwróciło się do mnie z propozycją, bym napisał niniejszą książkę, od razu sobie uświadomiłem, że zdobyłem pewną cudowną wiedzę, którą chciałbym się podzielić. Kiedy powiedziałem o tym panu Nobutace Ueki, prezesowi wydawnictwa, odparł, że na tym właśnie powinienem się skupić. Wysłał nawet swego pracownika, pana Ryuya Saitou, do Szwajcarii, by posłuchał moich wykładów.
    Teraz, gdy książką jest już ukończona, wypełnia mnie uczucie satysfakcji. Stała się dla mnie swego rodzaju trybuną, z której mogłem do was przemówić, opowiedzieć o teoriach drgań cząsteczek wody, co zgłębiam od ponad dziesięciu lat, a także o własnych doświadczeniach, o badaniach opartych na obserwacji ludzkich zachowań i o moich przemyśleniach na temat kosmosu.
   Korzystam z okazji, by wyrazić wdzięczność panu Shinji Tanigawie, prezesowi Kokoro Inc., panu Naoki Uchiki, redaktorowi naczelnemu wydawnictwa Sunmark, panu Tat-suya Saito, a także osobom, których wypowiedzi zamieściłem w tej książce.
   Winien jestem także podziękowania panu Tetsuya Ta-guchiemu, byłemu prezesowi Nichirei Ice Inc., mojemu głównemu dostawcy próbek wody, z której uzyskałem kryształy zaprezentowane w tej książce. Dziękuję wydawnictwu Beyond Words za opublikowanie książki w języku angielskim, dzięki czemu ludzie na całym świecie mogą przeczytać i dowiedzieć się o związku człowieka z wodą.
   Pragnę też wyrazić wdzięczność wszystkim czytelnikom tej książki. I, na koniec, składam podziękowania i uszanowanie całej wodzie istniejącej we wszechświecie.
Dziękuję.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Masaru Emoto

 • Tytuł oryginału: 

  The Hidden Messages in Water

 • Liczba stron: 

  162

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87025-54-2

 • Tłumacz: 

  Anna Łobocka Oleksowicz

 • Rok wydania: 

  2005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...