Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64818-29-5
Autor: Shefali Tsabary
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Biały Wiatr
'

Dr Shefali Tsabary urodziła się w Indiach. Zrobiła doktorat z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Kolumbijskim w Nowym Jorku. Bardzo wcześnie zetknęła się z tematem wschodniej świadomości i obecnie łączy ją z zachodnią psychologią. Taka mieszanka pozwala jej dotrzeć do bardzo wielu ludzi. Jej zdolność przyciągania zarówno tych, którzy znają się na psychologii, jak i tych, którzy skłaniają się bardziej ku świadomości i duchowości, sprawia, że jest jedynym w swoim rodzaju ekspertem w temacie rodzicielstwa. Dr Tsabary pracowała z bardzo różnymi osobami: począwszy od ludzi, którzy przeżyli tsunami, poprzez kobiety z krajów o słabo rozwiniętej gospodarce i młodzież z podupadłych części śródmieścia, a skończywszy na zamożnych rodzinach zamieszkujących tereny podmiejskie i właścicielach firm.

Dr Shefali Tsabary daje na całym świecie mnóstwo wykładów dotyczących świadomego życia i rodzicielstwa. Prowadzi także prywatny gabinet. Mieszka w Nowym Jorku razem z mężem i córką.

Doskonałe rodzicielstwo jest złudzeniem. Nie istnieje idealny rodzic, ani idealne dziecko.

   Książka Świadomi rodzice kładzie nacisk na wyzwania, które są naturalną częścią procesu wychowywania dziecka, z jednoczesnym zrozumieniem, że jako rodzice, każdy z nas stara się robić to, co najlepsze, z zasobami, które posiada.
    Celem tej książki jest rzucenie światła na to, jak możemy rozpoznać i przekształcić w realny kapitał emocjonalne i duchowe lekcje, wpisane w proces wychowania, tak abyśmy mogli wykorzystać je dla własnego rozwoju, co z kolei pozwoli nam zajmować się dziećmi bardziej świadomie i efektywnie. Przy takim podejściu, chodzi o to, by otworzyć się na możliwość, że nasze niedoskonałości, w istocie mogą być naszymi najcenniejszymi darami i narzędziami dla dokonania zmiany.
   W trakcie czytania książki, mogą zdarzyć się chwile, gdy prezentowany materiał obudzi w tobie niekomfortowe uczucia. Zachęcam, aby każdy, kto tego doświadczy, po prostu zauważył tę energię. Przerwij czytanie i po prostu bądź z uczuciami, które się pojawiają. Jeśli to zrobisz, może się okazać, że spontanicznie poddasz je przemianie. Nagle, wszystko co przeczytałeś, zacznie mieć głębszy sens.
   Książka Świadomi rodzice została napisana dla każdego, kto zajmuje się dziećmi - w każdym wieku. Bez względu, czy jesteś osobą samotnie wychowującą dziecko, dopiero planujesz założenie rodziny, niedawno zostałeś rodzicem, wychowujesz nastolatka, jesteś babcią, dziadkiem lub opiekunem, zastosowanie ogólnych zasad opisanych w tej książce może spowodować przemianę zarówno w tobie, jak i w dziecku.
   Jeśli sam wychowujesz dziecko i nie możesz liczyć na większą pomoc ze strony innych, lektura książki znacznie zmniejszy twój ciężar. Gdy jesteś rodzicem na pełny etat, pozycja ta bardzo wzbogaci twoje doświadczenie W przypadku tych, którzy są w stanie zatrudnić nianię, być może zechcecie poszukać kogoś, kto skorzysta z zasad tu przedstawionych, szczególnie jeśli wasze dziecko nie skończyło jeszcze szóstego roku życia.
   Wychowywanie dzieci to ogromna szansa na „zrzucenie starej skóry", rezygnację z dawno przebrzmiałych wzorców, życie w nowy sposób i przemianę w bardziej świadomego rodzica. Nieustannie napełnia mnie to pokorą.

Namaste,
Shefali

Bezcenna książka Shefali Tsabary pokazuje, w jaki sposób wyzwania związane z rodzicielstwem mogą stać się wielką szansą na duchowe przebudzenie. Bycie świadomym rodzicem jest największym darem, jakim możesz obdarować swoje dziecko.
- Eckhart Tolle, autor książek: Potęga teraźniejszości i Nowa Ziemia

Książka „Świadomi rodzice" wnosi wspaniały wkład w głębsze rozpoznanie i zrozumienie tego, co to oznacza dobrze wychowywać dzieci. Zestrojenie ciała, umysłu i ducha w nowym, rodzicielskim paradygmacie jest podstawą, a ta książka pomaga nam tego dokonać
- Marianne Williamson, autorka książek: A Return to Love i Age of Miracles

Książka „Świadomi Rodzice" pokazuje, jak dzieci mogą poprowadzić nas do odkrycia naszej własnej, prawdziwej istoty. To piękny, a zarazem praktyczny przewodnik o wychowywaniu dzieci, tak aby wiodły głębokie, świadome i spełnione życie.
- Marci Shimoff, bestsellerowy autor „New York Timesa", Happy for No Reason i Chicken Soup for the Woman''s Soul

Książka „Świadomi rodzice" to duchowa wizja mówiąca o tym, jak należy dbać o ciało i duszę dziecka. To praktyczna, pełna miłości i nadziei pozycja, zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.
- Michael Gurian, bestsellerowy autor „New York Timesa", The Wonder of Boys i The Wonder of Girls

Łagodna, mądra i przepięknie napisana książka dr Tsabary, promuje wspaniałą ideę wzajemnego poszanowania i pełnego miłości związku rodzica z dzieckiem. Czytelnicy z pewnością bardzo skorzystają na istotnym przesłaniu, a mianowicie: jak ogromnie ważne jest traktowanie dzieci z wielką otwartością, szacunkiem i empatią. Jak pisze dr Tsabary oraz jak śpiewała swego czasu Joni Mitchell - „tak dużo mówimy, słuchając". W książce zostały zawarte praktyczne lekcje zarówno dla rodziców, jak i tych, którzy nimi zostaną.

- dr Barry Farber, profesor psychologii i edukacji, dyrektor Clinical Training, Teachers College, Uniwersytet Kolumbijski

„Doktorze Spock, proszę się przesunąć!" To jest książka, którą każdy rodzic pragnący wychować zrównoważone i odpowiedzialne dziecko powinien przeczytać. Niespodzianką jest to, że praca, którą w to włożysz będzie twoim własnym dziełem. Poznaj prawdy zawarte w tej niesamowitej książce i korzystaj z przywileju bycia świadomym rodzicem oraz przyjemności, która z tego płynie.
- Laura Berman Fortgang, autorka książek: The Little Book on Meaning i The Prosperity Plan

Książka „Świadomi rodzice" przedstawia czytelnikowi zbiór zasad, które, jeśli za nimi podążyć - i co być może ważniejsze, użyć ich w duchu, w jakim zostały napisane - pomogą rodzicom i dzieciom stworzyć relacje, które skupiają się na wspólnej odpowiedzialności i głębokim porozumieniu.

- Eva Leveton, autorka książki: Adolescent Crisis

To nie jest jedna z tych setek książek o wychowaniu, w której znajdziecie przeróżne strategie behawioralne. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i wypróbowałeś już tego typu doraźne techniki, z pewnością przyznasz, że one nie działają. Książka „Świadomi rodzice" w prosty sposób wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje: źródłem, z którego wypływają wszelkie problemy jest nasza nieświadomość. Świadome rodzicielstwo nie jest wszak dla ludzi bojaźliwych. Wymaga odważnej pracy z tym, co leży u źródeł naszych emocjonalnych ran. Dzięki temu relacja z dziećmi wznosi się ku królestwu świętości, gdzie dzieci są duchowymi partnerami, a nawet przewodnikami, prowadzącymi nas do naszej własnej, duchowej transformacji. Dopiero, gdy odważnie otworzymy się na to, co nieznane, aby dokonać w sobie przemiany, wychowamy dzieci na zdrowych i świadomych ludzi. Kto nie zgodzi się z zawartym w książce twierdzeniem, że nasze pociechy zasługują na rodziców, którzy żyją świadomie? Dzieło dr Tsabary to „biblia" dla wszystkich Rodziców Teraźniejszości - rodziców, którzy poświęcili się wychowywaniu Dzieci Przyszłości.
- Lana Rados, licencjonowany doradca kliniczny, www.lanarados.com

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Shefali Tsabary

 • Tytuł oryginału: 

  The Conscious Parent: Transforming Ourselves, Empowering Our Children

 • Liczba stron: 

  268

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64818-29-5

 • Tłumacz: 

  Beata Piecychna

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...