Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89642-34-9
EAN: 9788389642349
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Aloes leczniczy cud natury

   Znany od tysięcy lat jako roślina lecznicza, aloes należy do rodziny liliowatych - podobnie jak lilie, tulipany, hiacynty, szparagi, czosnek i cebula. Czasami bywa mylony z agawą, gdyż, podobnie jak ona, jest byliną o grubych zielonych mięsistych liściach z kolcami na krawędziach. Jako typowy sukulent przystosował się do wegetacji w warunkach z ograniczoną ilością wody.
   Sukulenty to rośliny gromadzące wodę celem przetrwania okresu suszy. Występują głównie na obszarach, gdzie opady są niewielkie, lecz regularne - na przykład na półpustyniach strefy gorącej. Wykształciły w sobie pewne cechy, pozwalające im na przetrwanie w takich warunkach. Ponieważ muszą szybko pochłaniać wodę, wiele z nich posiada płytki, ale bardzo złożony system korzeniowy, który pozwala im czerpać wodę z rzadkich opadów, rosy oraz mgły. Jednocześnie muszą one przeciwdziałać wyparowywaniu wody i ją magazynować. W tym właśnie celu rośliny sukulentne posiadają tkankę miękiszową, której komórki zawierają śluz roślinny, gromadzący wodę w ilości potrzebnej do odżywiania rośliny i procesów fotosyntezy.
   Aloes należy do roślin o sukulentnych liściach (dla porównania: kaktusy to rośliny o sukulentnych łodygach), w których woda gromadzi się bezpośrednio pod warstwą fotosyntetyzującą liści.

Szczegółowe Informacje

 • Liczba stron: 

  126

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89642-34-9

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...