-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Purana
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wprowadzenie do książki
Aloes leczniczy cud natury
Znany od tysięcy lat jako roślina lecznicza, aloes należy do rodziny liliowatych - podobnie jak lilie, tulipany, hiacynty, szparagi, czosnek i cebula. Czasami bywa mylony z agawą, gdyż, podobnie jak ona, jest byliną o grubych zielonych mięsistych liściach z kolcami na krawędziach. Jako typowy sukulent przystosował się do wegetacji w warunkach z ograniczoną ilością wody.
Sukulenty to rośliny gromadzące wodę celem przetrwania okresu suszy. Występują głównie na obszarach, gdzie opady są niewielkie, lecz regularne - na przykład na półpustyniach strefy gorącej. Wykształciły w sobie pewne cechy, pozwalające im na przetrwanie w takich warunkach. Ponieważ muszą szybko pochłaniać wodę, wiele z nich posiada płytki, ale bardzo złożony system korzeniowy, który pozwala im czerpać wodę z rzadkich opadów, rosy oraz mgły. Jednocześnie muszą one przeciwdziałać wyparowywaniu wody i ją magazynować. W tym właśnie celu rośliny sukulentne posiadają tkankę miękiszową, której komórki zawierają śluz roślinny, gromadzący wodę w ilości potrzebnej do odżywiania rośliny i procesów fotosyntezy.
Aloes należy do roślin o sukulentnych liściach (dla porównania: kaktusy to rośliny o sukulentnych łodygach), w których woda gromadzi się bezpośrednio pod warstwą fotosyntetyzującą liści.
Szczegółowe Informacje
-
Liczba stron:
126
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-89642-34-9
-
Rok wydania:
2010