Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-420-9
Autor: Krystyna Kryszczyszyn
EAN: 9788373774209
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Doskonała sylwetka z EFT

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

    Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą, która oferuje popularne na rynku suplementy diety i odżywki. Podobała mi się myśl, że będę pomagać ludziom, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jednak szybko się przekonałam, że nie jest to takie proste. Klientki zamiast dwóch posiłków piły niskokaloryczne koktajle proteinowe, a w międzyczasie podjadały. Nie stosowały się do zaleceń, chociaż twierdziły, że bardzo zależy im na rezultacie. Próbowałam je zmotywować, ale często w takich sytuacjach czułam się bezsilna.
    W trakcie poszukiwania metod skutecznego motywowania i rozwoju osobistego zetknęłam się z EFT. Techniki Emocjonalnej Wolności, czyli EFT, wywodzą się z nurtu energoterapii. Praca tą metodą pozwala w prosty i skuteczny sposób usunąć z organizmu blokadę istniejącą w przepływie energii. Często EFT nazywane jest psychologiczną akupresurą, ponieważ przywraca ciało do naturalnego stanu harmonii.
   Od razu poczułam, że metoda EFT daje wiele możliwości. Szczególnie odkrywcza była dla mnie informacja o odwróceniu psychologicznym. To tłumaczyło wiele moich osobistych niepowodzeń. Wyjaśniało również niekonsekwentne zachowania kobiet, które stosowały kurację odchudzającą.
   Większość osób, które się odchudzają lub myślą o tym, by pozbyć się zbędnych kilogramów, to kobiety, dlatego treść tego poradnika kieruję przede wszystkim do kobiet. Przedstawicielki płci pięknej wkładają wiele wysiłku w to, by zasłużyć na miano pięknej. Dążą do wymarzonego ideału, nie zważając na skutki stosowanych kuracji.
   Jeśli nie stosowałaś jeszcze żadnej diety, możesz kilka wypróbować, żeby wiedzieć, jak to jest być na diecie. Jednak skoro czytasz ten podręcznik, możesz zastosować EFT do uzyskania optymalnej wagi. Dzięki temu ominie Cię stres związany z odchudzaniem, zaoszczędzisz trochę czasu i sporo pieniędzy.
   Jeśli wypróbowałaś już kilka diet, to wiesz, jakie mogą być konsekwencje: stres, osłabienie, efekt jo-jo... Dieta pomaga pozbyć się skutków nadmiernego jedzenia, jednak nie usuwa przyczyny objadania się. Dlatego jej efekty często są nietrwałe.
  EFT to coś zupełnie innego od metod, które dotychczas stosowałaś. Założeniem EFT jest, że „Przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest zaburzenie w układzie energetycznym ciała”.
   Nadwaga i zaburzenia jedzenia często są spowodowane problemami emocjonalnymi. W takich sytuacjach regularne stosowanie EFT może przynieść bardzo dobre rezultaty. Odzyskasz kontrolę nad swoimi emocjami i nawykami. Poprawi się Twoje samopoczucie i wzrośnie samoocena. Twój organizm zacznie tracić zbędne kilogramy w swoim naturalnym tempie.
   EFT to mechaniczna czynność opukiwania punktów meridia-nowych. Stymulujesz układ energetyczny i jednocześnie skupiasz się na problemie. Pobudzasz w mózgu te obszary, w których masz zakodowaną informację o przykrym zdarzeniu lub niechcianej emocji. Dzięki temu niwelujesz zaburzenie energii, które występowało w Twoim organizmie w połączeniu z tym problemem. Nie musisz wierzyć w działanie tej metody.    Po prostu skoncentruj się na problemie i wykonaj procedurę EFT.

   Znajomość metody EFT daje Ci niemal całkowitą niezależność. To Ty decydujesz, z czym chcesz pracować. Swoimi słowami nazywasz przykre zdarzenia, emocje lub przekonania, które Ci przeszkadzają. To jest    Twoja prawda. Nie jest potrzebna specjalna diagnoza, drobiazgowa analiza, rozgrzebywanie starych ran. Po prostu opisujesz to, co czujesz, tak jak to widzisz, robisz ustawienie i opukujesz punkty meridianowe.
   EFT ma wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej, ponieważ uczy dostrzegać i nazywać to, co czujemy. Będziesz zaskoczona, jak wiele dowiesz się o sobie, pracując tą metodą. Gdy już nauczysz się rozpoznawać swoje emocje, wzrośnie Twoja zdolność empatii. Łatwiej będzie Ci rozpoznać, co czują inni ludzie. Dzięki temu poprawią się Twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi.
   EFT działa na kilku poziomach i wywiera wpływ na różne obszary naszego funkcjonowania. Po kilku miesiącach będziesz zdziwiona, jak wiele zmieniło się w całym Twoim życiu. Czy jesteś na to gotowa?
   Nie wiem, ile ważysz. Nie wiem, jak dokładnie objawia się Twój problem z jedzeniem ani czy cierpisz na zaburzenia odżywiania. Nie wiem również, skąd wzięły się dodatkowe kilogramy. Czy to jest nadwaga, czy już otyłość. W dalszej części podręcznika zazwyczaj będę używała określenia „nadwaga”, ale Ty wiesz, jak wygląda Twoja sytuacja i na jakim jesteś etapie.
  W dalszych rozdziałach znajdziesz wiele ćwiczeń, które ułatwią Ci rozpoczęcie pracy i zastosowanie EFT do Twoich potrzeb. Pracując z tym podręcznikiem, będziesz pracowała sama ze sobą. Wykonując ćwiczenia, bądź szczera wobec siebie. Tylko w ten sposób możesz sobie pomóc.
   Do poszczególnych ćwiczeń wracaj co pewien czas. Zauważysz, że po miesiącu inaczej odpowiesz na niektóre pytania, będziesz miała inne emocje, inne skojarzenia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Krystyna Kryszczyszyn

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-420-9

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...