Ayurveda Zdrowie I Długowieczność
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-088-5
Autor: Daniel Nowicki
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490885
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Ayurveda zdrowie i długowieczność

Ayurveda jest fascynującym systemem wiedzy. Z jednej strony bardzo szczegółowy, drobiazgowy i analityczny, z drugiej po bliższym zapoznaniu okazuje się nadzwyczaj prosty i logiczny. Istotnie jest tu mnóstwo wzajemnych zależności i uwarunkowań pomiędzy różnymi czynnikami. Faktycznie wiele razy można natknąć się na opisy zjawisk biologicznych, których wpływu na fizjologię człowieka niełatwo się domyślić.

Przy tym wszystkim, najbardziej intrygujące w ayurvedzie jest to, że w każdym jej miejscu możemy odnaleźć siebie. Błyskotliwość spostrzeżeń i absolutna mądrość oddziaływań rozmaitych czynników na inne budzi szacunek do twórców tego systemu.

Jeśli postęp integracji medycyny alopatycznej z medycyną tradycyjną dalej będzie przebiegał tak pomyślnie, jak dotąd - przy wsparciu i pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia - być może niedługo ayurveda stanie się częścią dorobku ludzkości.

Zachęcam do zapoznania się z tą przebogatą dziedziną medycyny. Każdy może tu odnaleźć siebie. Nawet jeśli tylko przeczytamy jakieś fragmenty tekstów ukazujących ajurwedyjski system ochrony zdrowia, mamy spore szanse, by odkryć coś nowego na swój temat.

Zawsze będą to odkrycia pozytywne - ponieważ taka jest ayurveda. Jest to wiedza, której celem jest umożliwienie człowiekowi powrotu do naturalnego stanu harmonii i równowagi. Leczenie jest tylko jedną częścią tej wiedzy. Drugą (być może nawet ważniejszą) jest zrozumienie procesów, jakie zachodzą w nas i wokół nas i wykorzystanie go do zapobiegania problemom zdrowotnym w przyszłości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Daniel Nowicki

 • Liczba stron: 

  46

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-088-5

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...