Wczytuję dane...
KOD: 978-83-933508-7-2
Autor: Krzysztof Janusz Krupka
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Energo Medica

Dr n. med. Krzysztof Janusz Krupka (ur. 1964 r. w Tomaszowie Mazowieckim): ukończył studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w roku 1990. Specjalista rehabilitacji, neurolog, internista, dietetyk.
Współtwórca Laboratorium Pierwiastków Śladowych Biomol-Med. Przez wiele lat zajmował się biochemią pierwiastków śladowych (w szczególności w chorobach nerwowych, onkologicznych) oraz biochemią przemian energetycznych w ustroju człowieka. Jest autorem licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny.
Twórca dietetycznego portalu internetowego typowanie metaboliczne. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (uczeń prof. Garnuszewskiego, prekursora akupunktury w Polsce), Auyrwedy, izopatii, homotoksykologii, ziołolecznictwa, dietetyki, terapii manualnej oraz terapii psychoonkologicznej i hellingerowskiej oraz wielu innych wysokospecjalistycznych. W ostatnich pięciu latach, dzięki inspiracji i współpracy naukowców z Heidelbergu, opracował innowacyjny system diagnostyki medycznej, jakim jest Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna (STRD), oraz prowadził badania nad wpływem światła i dźwięku na energetykę człowieka. Dzięki tej metodzie udało się opracować unikalną w świecie metodę diagnostyki psychoenergetycznej, łączącą w sobie medycynę, fizykę i psychologię oraz terapię rezonansową światłem i dźwiękiem.
Prowadzi kursy dla terapeutów oraz praktykę medyczną w kraju i za granicą. Jest autorem i współautorem licznych artykułów, skryptów i podręczników. Z zamiłowania sportowiec (joga, narty, windsurfing) i muzyk (gitara).


   Zdecydowałem się napisać o krzemie, dlatego że jest to pierwiastek trochę inny niż wszystkie mi znane. Przez wiele lat badałem wpływ pierwiastków na zdrowie i choroby ludzi i często zastanawiałem się nad tym, dlaczego nam ludziom brakuje najbardziej rozpowszechnionego pierwiastka na Ziemi. Dopiero po przeczytaniu książki prof. Sedlaka o krzemie zrozumiałem, że ten minerał odgrywa szczególną rolę w życiu planety Ziemi oraz nas - istot ją zamieszkujących. W tym miejscu szczególnie podkreśliłbym to, że rola krzemu w organizmie nie polega tylko na tym, że jest on integralnym składnikiem każdej komórki oraz że wywiera on istotny wpływ na wiele procesów metabolicznych, ale przede wszystkim, że dzięki niemu jest możliwe w ogóle życie. Podstawowa rola krzemu w organizmie to wywieranie istotnego wpływu na komunikację między mózgiem a komórkami. Dzięki temu jest możliwy prawidłowy przepływ informacji pomiędzy mózgiem a ciałem.
   Zastanawiające jest, że krzemu zawsze jest dużo tam, gdzie dzieje się coś nowego, gdzie niezbędnym staje się uruchomienie procesu powstawania życia, regeneracji, naprawy itd. Natomiast brakuje go tam, gdzie tkanki lub komórki umierają.
   Wierzę, że po przeczytaniu tej pozycji Czytelnik bardziej doceni rolę tego pierwiastka w naszym życiu. Żyjemy w ciekawych czasach i śmiało można stwierdzić, że niosą one nowe wartości, nowe idee, nowe zasady życia społecznego. Obecnie ludzie mają bardzo duży deficyt krzemu w organizmach i w związku z tym, że aktualnie mamy do czynienia z powszechnie przebiegającymi zmianami w świadomości ludzi, także i ten pierwiastek może odegrać w tym procesie swą wyjątkową rolę.
   Zakładam, że książka może pozostawić niedosyt i że temat nie został do końca wyczerpany. Wierzę jednakże, że zainspiruje ona kolejnych badaczy do dalszych poszukiwań i nowych odkryć. Chciałbym złożyć szczególne podziękowania wybitnemu wynalazcy Stanisławowi Szczepaniakowi, który bardzo mi pomógł w napisaniu tej książki. Dziękuję Igorowi Łoniewskiemu za cenne uwagi, Agacie Waszak za pomoc w badaniach, całemu zespołowi LPS Biomol-Med, a w szczególności Sławkowi Puczkowskiemu; Krzysztofowi Lewandowskiemu i Wojtkowi Za-charkowi, bez którego ona by w ogóle nie powstała. Dziękuję także tym wszystkim, którzy bezpośrednio i pośrednio przyczynili się do jej powstania.
   Przede wszystkim chcę podziękować mojej partnerce życiowej, Joannie, bez której wsparcia trudno byłoby mi pisać i pracować.
Krzysztof J. Krupka, Kraków

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  dr n. med. Krzysztof Janusz Krupka

 • Liczba stron: 

  109

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-933508-7-2

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...