Św. Hildegarda Z Bingen. Po Prostu Gotuj
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63621-46-9
Autor: Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Św. Hildegarda z Bingen. Po prostu gotuj

   Naprawdę lubimy gotować! Staranne wybieranie produktów i samodzielne przygotowywanie posiłków sprawia nam wielką radość - i to z wielu powodów. Najważniejszym z nich na pewno jest przekonanie, że to, co z przyjemnością, a nawet z miłością gotujemy, jest naprawdę dobre. Na smak potraw wptywa wiele czynników, przede wszystkim jakość produktów i zawarte w nich substancje czynne, ale też sposób przygotowania i nasze nastawienie, czyli po prostu uczucia towarzyszące nam w kuchni. Artykuły spożywcze oczywiście są niezbędnym źródłem energii, w znacznej mierze odpowiadają za naszą kondycję fizyczną, świeżość umysłu i dobry humor. Z pewnością lubimy gotować również z tego powodu, że po prostu lubimy jeść! A żeby i inni mogli skorzystać z naszych kulinarnych fascynacji i doświadczeń, napisałyśmy tę książkę.
   Chciałybyśmy w tym miejscu podziękować wielu kucharkom i kucharzom - niełatwo dziś o całkiem nowe przepisy, a ich dania przez lata były dla nas inspiracją przy tworzeniu własnych receptur. W tej książce dałyśmy wyraz swoim preferencjom kulinarnym i entuzjazmowi, z jakim zestawiamy różne składniki i przygotowujemy posiłki. Mamy nadzieję, że czytelnicy odczują to zarówno podczas gotowania, jak i przy późniejszym smakowaniu potraw. Pragniemy, aby wszystkie zamieszczone tu przepisy również stanowiły impuls do wyczarowania na ich podstawie własnych posiłków. Podane w książce proporcje odpowiadają naszym doświadczeniom i upodobaniom, może jednak zdarzyć się, że podczas gotowania z podanych 300 gramów zrobi się 330, ponieważ miara w kuchni powinna być zawsze miarą indywidualną, która zmienia się i ewoluuje. Śmiało eksperymentuj, modyfikuj receptury według własnego uznania. Najważniejsze, żeby przynosiło Ci to szczęście, a później smakowało.
   Zapisuj w tej książce również własne spostrzeżenia, doświadczenia i inspiracje. Spraw, aby z „naszej" książki stała się Twoją. Ślady ciasta i plamy tłuszczu nadadzą jej szlachetności i z biegiem czasu zapewnią odpowiednią patynę - wszakże to one świadczą, że tom był użytkowany z prawdziwym zaangażowaniem.
  Święta HMegardd z Bingen. Po prostu gotuj to kontynuacja pierwszej części książki, która od 2002 roku znalazła miejsce w wielu domach (40 000 sprzedanych egzemplarzy!). Zachwyceni kucharze i kucharki od tego czasu niecierpliwie oczekiwali jej kontynuacji - kolejnych receptur na pyszne potrawy. Oto one: 250 zdrowych, sprawdzonych w praktyce przepisów zgodnych z zasadami kuchni świętej Hildegardy, opierających się na produktach regionalnych i sezonowych. Wszystkie przepisy w zbiorze są nowe - z wyjątkiem kilku klasyków, takich jak ciasteczka wspomagające nerwy czy rosół z kury z hizopem.
   Przy lekturze niniejszej publikacji nie jest konieczna znajomość pierwszej części. Także początkujący adepci kuchni Hildegardy znajdą w niej wszystkie potrzebne informacje i wskazówki.
Mamy nadzieję, że ta książka na stałe zagości w Twojej kuchni, że odtąd będzie Ci towarzyszyć i służyć pomocą w codziennych zmaganiach. Życzymy Ci entuzjazmu podczas przygotowywania potraw, niezliczonych kulinarnych sukcesów oraz wielu przepysznych posiłków!

Brigitte Pregenzer i Brigitte Schmidle

Prosta, zdrowa i lekkostrawna!

   Autorki książki Święta Hildegarda z Bingen. Po prostu gotuj proponują nam współczesną i prostą w przygotowaniu kuchnię opartą na nauce świętej Hildegardy z Bingen dotyczącej odżywiania. Zbiór zawiera 250 przepisów wykorzystujących produkty regionalne i sezonowe, dostosowanych do współczesnych wymogów. W książce znajdziecie receptury proste w przygotowaniu, przejrzyste listy produktów, praktyczne wskazówki dotyczące rodzimych produktów i przechowywania zapasów oraz niezbędną dawkę wiedzy o kuchni świętej z Bingen i zachęcające fotografie.
  Sukces tej niezwykłej pozycji potwierdza 40 000 sprzedanych egzemplarzy i wyjątkowa popularność jej autorek w Austrii i Niemczech!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle

 • Tytuł oryginału: 

  Hildegard von Bingen - Einfach kochen 2: 250 neue gesunde Rezepte

 • Liczba stron: 

  344

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63621-46-9

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Zychowicz

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...