Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61989-99-8
Autor: Gottfried Hertzka
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Cudowna medycyna Świętej Hildegardy z Bingen

  Celem książki jest zapewnienie Hildegardzie i jej medycynie należnego miejsca w ramach nowoczesnych metod terapeutycznych. Rola, jaką medycyna świętej z Bingen ma przy tym do odegrania, jest ogromna, począwszy od pytania o trafność naszych diagnoz, aż po możliwości odkrycia uniwersalnego środka leczniczego. Liczba zwolenników Hildegardy rośnie z dnia na dzień, co dodało mi odwagi, aby wydać wznowienie tego opracowania.
   Tekst, który Czytelnik ma przed sobą, składa się z dwóch części: ogólnej i medycznej. Radziłbym, by nie uchylać się od trudu lektury pierwszej części, będącej suchą teorią i trudniejszej w zrozumieniu, zapoznając się bowiem z częścią drugą, zostaniecie za to wynagrodzeni.
   W pierwszej części przed oczyma naszej wyobraźni powstanie oparty na dokumentach obraz Hildegardy, który powinien definitywnie zastąpić aktualny, utarty sposób przedstawiania świętej z Bingen. Do tej pory żaden biograf nie zadał sobie trudu przestudiowania jej medycyny. Doktor Hertzka poszedł w odwrotną stronę. Najpierw poznał metody lecznicze Hildegardy, aby później zwrócić się ku postaci pisarki. Kim była? Gdy wiedział już więcej na jej temat, pomyślał o niej jako o „sekretarce Ducha Świętego”.
   W drugiej części autor wyłuskuje z medycyny Hildegardy kilka przykładów, które wydały mu się odpowiednimi dowodami na jej ponadnaturalne pochodzenie. Niezależnie od tego, czy autor pisał o chorobie nowotworowej, o dwudziestu dwóch środkach leczniczych uzyskiwanych z walenia, czy też o zajęczej żółci stosowanej w przypadku łuszczycy, to za każdym razem kierował się pragnieniem przekazania odbiorcy żywego obrazu niewiarygodnego ogromu wiedzy ukrytego w pismach świętej z Bingen.
   Wszystkim naszym czytelnikom życzę, aby podczas lektury tej książki natchnął ich Duch Święty, który spłynął także na Hildegardę, by doświadczyli uzdrowienia pod względem nie tylko fizycznym, lecz holistycznym - ciała i ducha.
Stein am Rhein, 24 czerwca 2008 roku,
w uroczystość świętego Jana Chrzciciela,
F. Wolfschmitt, wydawca

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gottfried Hertzka

 • Tytuł oryginału: 

  Das Wunder der Hildegard Medizin

 • Liczba stron: 

  271

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61989-99-8

 • Tłumacz: 

  Edyta Panek

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...