Trzy Kroki Do Zdrowia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-329-1
Autor: Joel Fuhrman
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Trzy kroki do zdrowia

  Ciało to mechanizm, który potrafi się sam uzdrowić, jeśli tylko dostarczasz mu optymalnego paliwa. Wiedza zawarta w książce Trzy kroki do zdrowia pozwoli ci znaleźć najkrótszą i najskuteczniejszą drogę do pozyskania zdrowia.   Jeśli cierpisz na nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, cukrzycę, choroby układu krążenia, niestrawność, bóle głowy, astmę, zmęczenie lub inne dolegliwości albo chcesz się uchronić przed ich wystąpieniem - ten plan jest właśnie dla ciebie. Dzięki Eat for Health* możesz uniknąć angioplastyki, operacji wszczepienia bajpasów oraz wielu innych inwazyjnych zabiegów Jeśli wcielisz w życie ten sposób żywienia odpowiednio wcześnie, możesz być pewien, że nigdy nie będziesz cierpiał z powodu zawału serca, udaru mózgu czy demencji. Masz szansę zredukować konieczność przyjmowania leków, a nawet całkowicie wyeliminować potrzebę sięgania po takie środki. Ten program pozwoli ci zoptymalizować stan twojego zdrowia. Potencjalnie może także ocalić ci życie. A dodatkowo pomoże zwiększyć przyjemność płynącą z jedzenia.
   Wiele osób interesuje się moim programem, ponieważ chce schudnąć. Mogę cię zapewnić, że zrzucisz tyle kilogramów, ile tylko będziesz chciał, nawet jeśli wcześniej zawiodły cię inne diety, a rezultaty tej przemiany będą trwale. Przeprowadzone niedawno badanie, w którym uczestniczyło ponad 760 osób, wykazało, że wszyscy ci, którzy przestrzegali mojej diety o wysokiej gęstości odżywczej, szybko tracili ochotę na produkty, od których wcześniej byli wręcz uzależnieni, i zaobserwowali u siebie wyraźne zmniejszenie potrzeby przejadania się1. Proponowany przeze mnie program nie jest zwykłą dietą - jego celem jest odzyskanie kontroli nad apetytem na poziomie biochemicznym. Wyniki coraz większej liczby nowych badań udowadniają, że diety bogate w produkty pochodzenia roślinnego - charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą - hamują niezdrowy apetyt i są najskuteczniejszą metodą długotrwałej kontroli masy ciała. Najzdrowszy sposób odżywiania się to jednocześnie najlepsza droga do uzyskania i utrzymania wymarzonej wagi.
   Mówiąc o tym, że mój program nie jest zwykłą dietą, myślę o wysiłku, jaki zwykle wiąże się z utratą kilku kilogramów. Dieta, którą chcę ci przedstawić, tworzy nowy styl życia oparty na zdrowym odżywianiu.   Każdy człowiek powinien go poznać, by móc świadomie zdecydować o ochronie swojego jakże cennego zdrowia.
   Wielu moich pacjentów straciło nawet dziewięć kilogramów w ciągu pierwszych sześciu tygodni programu, a był to dopiero początek ich drogi. Trzy kroki do zdrowia w niczym nie przypominają typowej książki o diecie, bo wiem, że kiedy kładzie się nacisk wyłącznie na utratę wagi, bardzo rzadko uzyskuje się trwałe rezultaty. Stosując mój program, nie będziesz musiał liczyć kalorii ani ważyć czy mierzyć przygotowywanych porcji. Będziesz mógł jeść posiłki tak duże, jak zechcesz, a z czasem zacznie cię satysfakcjonować coraz mniejsza liczba kalorii.
   Spożywanie odpowiednich ilości składników pokarmowych oraz błonnika zaspokoi twój organizm pod względem biochemicznym i wypełni go w sensie fizycznym, dzięki czemu potrzeba przyjmowania dużych ilości kalorii osłabnie. Zbyt niskie spożycie błonnika i pozostałych składników pokarmowych o korzystnym działaniu to kluczowe czynniki decydujące o twojej nadwadze.
  Program Eatfor Health to sposób odżywiania, który będziesz chciał stosować już zawsze. Książka Trzy kroki do zdrowia zapewni ci naukowy fundament, dzięki któremu zrozumiesz zależności pomiędzy stosowaną dietą a zdrowiem. Pozwól, aby te fakty zmieniły twój sposób myślenia o żywności, a następnie wciel w życie to, czego się dowiesz, korzystając z jadłospisów oraz przygotowując przepyszne dania według przepisów zamieszczonych na końcu książki. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, stracisz je naturalnie, niemal w cudowny sposób, choć będzie to zaledwie skutek uboczny zdrowego odżywiania.
   Mój program jest bardzo skuteczny, ponieważ opiera się na wiedzy. Jej przyswojenie wymaga wprawdzie trochę czasu i wysiłku, co wiąże się z tym, że nie proponuję ci jedynie doraźnego rozwiązania. Kiedy już opanujesz te informacje i wcielisz je w życie, staniesz się prawdziwym ekspertem żywieniowym, a klucz do skutecznej kontroli wagi znajdzie się w twoich rękach. Ta książka będzie ci towarzyszyć w procesie przemiany i poprowadzi cię ku lepszemu zdrowiu. Dowiesz się także, jak mądrze robić zakupy, wybierać pyszne naturalne produkty i planować wspaniałe posiłki.

JAK KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI TRZY KROKI DO ZDROWIA

   Podążaj własnym tempem. Chciałbym jednak, abyś opanowywał materiał i wykonywał ćwiczenia z każdego rozdziału, zanim przejdziesz do lektury następnego. Ten program ma cię nauczyć, jak jeść zdrowo, cieszyć się dietą nutritariańską i świadomie ją wybierać, zamiast żywić się w sposób, który sprzyja chorobom. Nie decyduj już teraz, czy zdołasz to zrobić czy nie, ani czy w ogóle chcesz wprowadzić w życie wszystkie te zmiany. Zapoznaj się z treścią tej książki, zanim osądzisz skuteczność mojego programu - po prostu daj szansę nowym informacjom. Możliwe, że różnica między twoim obecnym sposobem odżywiania a tym przedstawionym w poziomie pierwszym będzie ogromna. Jeśli tak, możesz wprowadzić tę początkową wielką zmianę i zatrzymać się na pierwszym etapie tak długo, jak zechcesz. Wszystko zależy od ciebie.
   Aby ułatwić ci monitorowanie postępów, oceniłem wybrane produkty spożywcze zgodnie z opracowaną przeze mnie skalą ANDI, która służy do określania ich gęstości odżywczej. Dzięki temu nauczysz się, jakie artykuły powinieneś włączać do swojego codziennego jadłospisu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joel Fuhrman

 • Tytuł oryginału: 

  Eat For Health

 • Liczba stron: 

  340

 • Wymiary: 

  158x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-329-1

 • Tłumacz: 

  Ewa Kleszcz

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...