Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-203-2
Autor: Saint Germain
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376492032
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Złota Księga

JAM JEST

   Życie, we wszelkiej swojej działalności, wszędzie gdzie się przejawia jest Bogiem w działaniu. Ze względu na brak wiedzy o sposobie stosowania myślo-emocji, ludzie we wszystkim stale utrudniają przepływ Esencji Życiowej. Gdyby tak nie było, życie przejawiałoby swoją doskonałość z całą naturalnością. Naturalną tendencją Życia jest Miłość, Pokój, Piękno, Harmonia i Obfitość. Esencji Życiowej jest obojętne, kto ją użyje, toteż nieustannie wypływa, by przejawiać coraz to więcej swojej doskonałości i zawsze z tym ożywczym impulsem, który jest jej właściwy.
JAM JEST
   Działalnością Życia jest JAM JEST. Jakie to dziwne, że uczniowie, nawet ci bardzo otwarci, nie zawsze dochodzą do zrozumienia prawdziwego znaczenia tych słów! Kiedy mówisz JAM JEST czując to, otwierasz Źródło Życia Wiecznego, aby mogło płynąć bez przeszkód swoim przebiegiem.Innymi słowy, otwierasz szeroko bramę na jego naturalny przepływ. Kiedy
mówisz Ja nie Jestem, zamykasz drzwi przed samą twarzą tej Wielkiej Energii.
   Pełnym działaniem Boga jest JAM JEST. Stawiałem Ciebie wiele razy twarzą w twarz przed Prawdą, jaką jest Bóg w działaniu. Chcę abyś zrozumiał, że pierwszym wyrażeniem siebie każdej zindywidualizowanej istoty, w jakiejkolwiek części Wszechświata, czy to myślą, uczuciem czy słowem, jest JAM JEST — uznającej w ten sposób swą Własną Zwycięską Boskość.
   Uczeń, próbujący zrozumieć i zastosować te potężne, choć proste prawa, powinien zwrócić szczególną uwagę na swoje myśli i słowa, ponieważ za każdym razem, gdy myśli czy mówi nie jeśtem, nie mogę, albo nie mam, dławi Wielką    Obecność Wewnętrzną; świadomie lub nie, zachowuje się tak, jakby chwytał rękami czyjąś szyję, aby go zadusić. To jednak dotyczy tylko zewnętrznego działania myśli i jedynie wówczas, kiedy z szacunkiem będzie myślał o formach zewnętrznych może spowodować, że ręka rozluźni się w którymś momencie. Natomiast gdy stwierdza, że coś nie jest, czegoś nie może lub nie ma, puszcza w ruch nieograniczoną energię, która nadal działa aż do czasu, gdy ją powstrzyma lub przemieni jej działanie.
   To powinno pokazać Ci jak ogromną władzę masz w ocenianiu, decydowaniu lub zarządzaniu i wybieraniu sposobu, w jaki chcesz, by działała energia Boga.
   Mówię Ci, drogi uczniu, że dynamit jest mniej niebezpieczny. Ładunek dynamitu może tylko i wyłącznie rozerwać Twoje ciało. Głupie myśli wyrzucane bez kontroli i bez władzy nad nimi przywiązują Ciebie do koła reinkarnacji prawie nieskończenie, a więc czy rozumiesz, że trwa to do czasu aż tego nie przetniesz, nie przemienisz lub nie rozpuścisz, że działa to przez secula seculorum, i to z powodu Twojej własnej decyzji. Ludzkość powinna być poinformowana, że mieszkańcy miast umierają i reinkarnują bardzo często w tych samych okolicach lub miejscach, ponieważ związali się, stworzyli więzy, które przyciągają ich do tego samego środowiska. Uczeń, który jeszcze musi się inkarnować, powinien wydać następujący rozkaz: Następnym razem urodzę się w rodzinie wielkiego światła (w rodzinie będącej na wysokim poziomie ewolucji duchowej). Rozkaz ten szybko otworzy drzwi do postępu.
   Dlatego musisz zrozumieć jak ważne jest to, co powodujesz, tworzysz, kiedy stosujesz bezmyślnie niewłaściwe słowa, ponieważ używasz wtedy najpotężniejszej Boskiej Zasady Działania we Wszechświecie — czyli JAM JEST.
   Nie rozum mnie źle. Nie chodzi tutaj o sposób wyrażania się czy o jakąś wschodnią ideę, obcą, bezpodstawną czy błahą ani o żadne przesadzenie. Chodzi tu ni mniej ni więcej tylko o najwyższą Zasadę Życia używaną i wyrażaną przez wszystkie cywilizacje, które dotychczas istniały. Zapamiętaj, że pierwszym sposobem, w jaki każda forma życia świadomego wyraża siebie, jest JAM JEST. To jest czymś o wiele większym niż ja istnieję. Dopiero później, dzięki swym kontaktom z tym, co zewnętrzne i przez stosowanie właściwego działania zaczyna ona akceptować rzeczy o wiele mniej ważne ni ż JAM JEST.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Saint Germain

 • Liczba stron: 

  300

 • Wymiary: 

  105x175

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-163-9

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...