Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-827-2
Autor: Sadhguru Jaggi Vasudev
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788375798272
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka
  Ta książka ma w zamierzeniu zarówno odkrywać, jak i wskazywać drogę, oferując czytelnikowi klucz do mądrego i radosnego życia w świecie pełnym wyzwań. Jednocześnie jest wyrazem dążeń do tego, by przywrócić słowu „karma" jego pierwotny potencjał wywoływania prze miany. Powstała z nadzieją, że dzięki niej pozbędziemy się całej masy fałszywych przekonań i ujrzymy karmę w całej jej nieskalanej mocy, wraz z jej niepohamowanymi konsekwencjami.
  Aby ułatwić ci poruszanie się po świecie karmy, streszczę wybrane sutry. „Sutra" dosłownie oznacza 'nic'. Nikt nie nosi naszyjnika ze względu na nić, ale bez niej naszyjnik nie mógłby istnieć! W kulturze jogicznej guru tradycyjnie ofiaruje uczniom nić symbolizującą przewodnictwo duchowe, by odnajdywali drogę w życiu. Lecz mam nadzieję, że niniejsza książka dostarczy czytelnikom zarówno wskazówek, jak i szczegółowego wyjaśnienia kwestii karmy. Znajdziesz w niej nie tylko porady wskazują ce kierunek, ale i szerszą perspektywę, innymi słowy - miejmy nadzieję - jednocześnie nić i naszyjnik.
   Książka podzielona została na trzy części. Pierwsza zgłębia karmę ja ko źródło zniewolenia, druga omawia możliwość uwolnienia się z tej nie woli, w trzeciej zaś znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące karmy.
Część pierwsza zawiera analizę złożonego funkcjonowania mechanizmu karmy - o wiele bardziej skomplikowanego, niż większości ludzi się wydaje. W części drugiej wprowadzam pojęcie karma jogi, czyli sposobu na uporanie się z karmą i uwolnienie od niej. Część ta ma charakter praktyczny, ale joga to wiedza, której głębi nie da się przekazać poprzez książkę. Aby transformacja faktycznie nastąpiła, trzeba zaangażowania i szkolenia pod okiem mistrza duchowego.  Książka może jednak oświetlić drogę i zainspirować do kroczenia nią: mam nadzieję, że właśnie taką rolę spełnia część
   Jedna przestroga zagłębiając się w książkę, napotkasz rozmaite fachowe określenia. Nie trać jednak ducha. Karma nie jest przedmiotem po ezji. To kompleksowa dziedzina, obejmująca precyzyjne, a nawet klinicznie ścisłe koncepcje i rozróżnienia. A mimo to karma nie jest tematem jałowym. To podstawa życia ludzkiego - a wręcz kwestia życia i śmierci. Dyskusja o niej nie może być wyłącznie akademicka.
   W kilka rozdziałów w części pierwszej i drugiej wpleciono sadhany. W sanskrycie słowo to oznacza przyrząd' lub 'narzędzie'. Owe narzędzia zapewniają możliwość praktycznego wykorzystania niektórych spostrzeżeń zawartych w każdym rozdziale i przetestowania ich w laboratorium swojego doświadczenia.
   Część trzecia poświęcona jest pytaniom. Są to dociekliwe pytania, płynące z głębi serca, zadawane mi od ponad trzydziestu pięciu lat podczas warsztatów i rozmów. Pytania, które powtarzają się po prostu dlatego, że ludzkie zaciekawienie karmą jest wciąż żywe, uporczywe, a często i ponagla do szukania odpowiedzi. Konsternacja wywołana tym tematem jest prawdziwa, zaś pragnienie, by jasno go zrozumieć, jest równie autentyczne.
   Być może niektóre te pytania znajdą oddźwięk w tobie. Inne mogą brzmieć jak pytania, które sam byś zadał. Od zarania dziejów bardzo nie wiele pytań jest naprawdę nowych. Mogą zmieniać się konteksty i szczegóły, ale pragnienie, by pojąć sens świata pełnego cierpienia i niesprawiedliwości, nie traci na znaczeniu, człowiek zaś będzie żądny rozwikłania tajemnic życia po kres czasów.
   Wyjaśnijmy więc kwestię karmy.
   SADHGURU JAGGI VASUDEV to jogin, mistyk oraz założyciel Fundacji Isha – organizacji skupiającej wyłącznie wolontariuszy, zaangażowanej w projekty związane z ochroną środowiska i pomocą humanitarną na ogromną skalę. Stworzył Centrum Isha Yoga w Coimbatore w Indiach oraz Isha Institute of Inner Sciences, który mieści się na wyżynie Cumberland w środkowym Tennessee.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sadhguru Jaggi Vasudev

 • Tytuł oryginału: 

  Karma: A Yogi's Guide to Crafting Your Destiny

 • Liczba stron: 

  244

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-827-2

 • Tłumacz: 

  Anna Boniszewska

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...