Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7881-940-0
Autor: Helen Foster
EAN: 9788378819400
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Buchmann

Wprowadzenie do książki

Detoks. Jak oczywiścić organizm. 14 skutecznych strategii

  Oczyszczanie organizmu, czyli detoksykacja - w skrócie detoks - to jedno z najważniejszych zagadnień zdrowotnych w XXI wieku. Badania wykazały, że obecnie częściej czujemy się chorzy i bardziej narzekamy na brak energii niż kiedykolwiek wcześniej. Według „Top Sante", brytyjskiego magazynu poświęconego zdrowiu, 51 procent kobiet w Wielkiej Brytanii nieustannie odczuwa zmęczenie. Brytyjski urząd statystyczny podaje, że w ciągu roku tamtejsi pracownicy chorują łącznie 300 tysięcy dni. Ankieta National Sleep Foundation wykazała, że jedna trzecia Amerykanów odczuwa w ciągu dnia przemęczenie, a tylko w wyniku przeziębień co roku przepadają 22 miliony dni roboczych.

  Wiemy, że problem istnieje, i znamy jego przyczynę: toksyny, które trafiają do naszego organizmu. Należą do nich: kofeina, którą uzupełniamy niedobory energii, spaliny wdychane, gdy podróżujemy z jednego miejsca do drugiego w godzinach szczytu, śmieciowe jedzenie, jakim się żywimy, ponieważ jesteśmy zbyt zmęczeni, by gotować, oraz alkohol wypijany dla złagodzenia stresu. Co prawda większość z nas próbuje w jakiś sposób oczyścić swoje ciało. Staramy się zrezygnować na tydzień z kawy albo odżywiać się przez weekend winogronami. Smarujemy się balsamami, pijemy napary i drapiemy ciało szczotkami z twardym włosiem, po których skóra tygodniami pozostaje podrażniona.
  Jednak żaden z tych sposobów nie działa. Dlaczego?

PRZECIĄŻENIE TOKSYNAMI

  To, co większość osób uważa za detoks, czy też oczyszczanie, jest po prostu nieskuteczne. Nie można pozbyć się toksyn nagromadzonych przez cały rok, jedząc przez jeden weekend tylko winogrona lub surówki. Organizm człowieka nie działa w ten sposób. Jesteśmy narażeni na olbrzymie dawki toksyn - co roku w samej tylko Wielkiej Brytanii wypija się 200 milionów drinków alkoholowych, wypala 83 miliardy papierosów i konsumuje milion ton pestycydów w żywności.
  Jesteśmy narażeni na działanie niemal 5 tysięcy nowych substancji chemicznych rocznie, a zwykłe zabiegi kosmetyczne oznaczają kontakt ze 150 potencjalnie toksycznymi składnikami dziennie. W rezultacie organizm - przeciążony toksynami - przestaje sobie z nimi radzić.

NOWE PODEJŚCIE

  Na szczęście nie jesteśmy bezbronni. Omówione w tej książce sposoby oczyszczania organizmu przynoszą długotrwałą poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Poradnik pomoże ci odeprzeć ataki toksyn. Aby oczyścić organizm, musisz oczywiście zmienić dietę. Co więcej, dzięki spożywaniu odpowiednich produktów oraz przedsięwzięciu innych działań wzmocnisz naturalne procesy oczyszczające. Oznacza to, że gdy twój organizm zostanie wystawiony na działanie toksyn, będzie potrafił skuteczniej je zneutralizować.
  Nie da się uniknąć kontaktu z toksynami. Pod tym względem życie stało się obecnie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej -samochody nieustannie wypluwają spaliny, zjadamy gotowe posiłki, a czasami lubimy wyjść ze znajomymi i wypić za dużo. Celem tego poradnika nie jest przekonanie cię, że toksyny są złe i że należy ich za wszelką cenę unikać. Książka ta ma ci podpowiedzieć, jak sobie z nimi radzić, by powodowały mniejsze szkody, a jeśli postanowisz zupełnie je wyeliminować -jak to zrobić, żeby nie zwariować i nadal prowadzić normalne życie. Dzięki temu odzyskasz nad swoim ciałem kontrolę, której w obecnych czasach często nam brak. To da ci poczucie siły, energię i przywróci dobrą formę.

JAK KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI

   W pierwszej części książki znajdziesz podstawowe informacje, jak wzmocnić swój układ oczyszczający. Stosując się do podanych wskazówek i wprowadzając do codziennego jadłospisu zalecane pokarmy, przyjmując suplementy diety, wykonując ćwiczenia i masaże, poradzisz sobie z przeciążeniem toksynami i poprawisz funkcjonowanie organizmu. W drugiej części przedstawiono 14 planów usuwania określonych toksyn lub rozwiązywania pokrewnych problemów. Jeśli na przykład zbliżają się święta lub twoje urodziny i wiesz, że wypijesz za dużo, a potem będziesz czuć się niedobrze, możesz zminimalizować nieprzyjemne doznania, realizując plan przed imprezą (str. 74). Jeżeli zaś chcesz rzucić palenie, ale wydaje ci się to zbyt trudne, realizując nasz plan (str. 82), zdołasz wykorzystać zachodzące w organizmie naturalne procesy eliminacji do powstrzymania zachcianek, co ułatwi zadanie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Helen Foster

 • Tytuł oryginału: 

  Detox Solutions: 14 Plans to Detox Your Life

 • Liczba stron: 

  128

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7881-940-0

 • Tłumacz: 

  Magdalena Jatowska, Anna Puziewicz

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...