Miłość I Logika Jak Nauczyć Dzieci Odpowiedzialności
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7482-431-6
Autor: puste
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788374824316
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: eSPe

Wprowadzenie do książki

Miłość i logika Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności

   Książka Miłość i logika składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiamy naszą koncepcję wychowywania w sposób ogólny, skupiając się na budowaniu samoświadomości, kwestii oddzielania problemów dzieci od problemów rodziców, neutralizowaniu gniewu i łagodzeniu sporów za pomocą przemyślanych słów i konkretnych wypowiedzi. Proponujemy pewne wybory i kładziemy nacisk na empatię poprzedzającą moment, w którym dzieci muszą wziąć odpowiedzialność za swoje błędy. To są fundamenty efektywnego wychowywania. W pierwszej części zawarliśmy również kilka dobrych rad, które w konkretny sposób ilustrują ogólne pojęcia i zasady Miłości i Logiki.
   Druga część zawiera informacje praktyczne. Czterdzieści osiem perełek Miłości i Logiki ukazuje codzienne strategie radzenia sobie z problemami, przed którymi stają wszyscy rodzice w okresie pierwszych dwunastu lat wychowawczych. Te perełki opierają się na zasadach ogólnych z części pierwszej i powinny być czytane i wykorzystywane zawsze w kontekście tych ogólnych koncepcji.
   Wychowanie na zasadach Miłości i Logiki nie jest rozwiązaniem idealnym, które zadziała w każdym przypadku. Nie ma takiego rozwiązania. Ale jest duża szansa, że korzystając z zasad takiego rodzaju wychowania, uda się wybrnąć z większości trudnych sytuacji. Choć w naszej książce nie wyczerpaliśmy tematu, to w pewnym sensie przedstawiamy tu rozwiązanie kompletne w tym znaczeniu, że na jego podstawie można wydedukować najlepsze sposoby na radzenie sobie z praktycznie każdym problemem w relacji rodziców z dzieckiem. Postawa oparta na Miłości i Logice daje wymierne efekty. Wystarczy ją w sobie wypracować, a wówczas stawianie czoła trudnościom staje się drugą naturą, trwałym nastawieniem, które przynosi pożądany skutek niezależnie od rodzaju problemu. Dzięki temu nastawieniu, dzieci w naturalny sposób będą dojrzewać do odpowiedzialności wraz z upływem każdego kolejnego roku. Nauczą się zastanawiać nad swoim postępowaniem, podejmować decyzje i przyjmować ich konsekwencje. Innymi słowy, nauczą się odpowiedzialności, a przecież o to właśnie chodzi w procesie wychowywania. Jeśli uda nam się rozwinąć u naszych dzieci poczucie odpowiedzialności, to możemy śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces jako rodzice.
   Biblia w wielu miejscach mówi o wychowaniu dzieci. Wiele z tego, co próbujemy przekazać w tej książce, można podsumować pięknym przysłowiem ze Starego Testamentu:

Wprowadzaj syna w prawidła drogi, a nie zejdzie z niej i w starości.
Prz 22,61

   Nie ma większego daru, jaki rodzice mogą ofiarować swoim dzieciom, niż możliwość przeżycia radosnego, owocnego, odpowiedzialnego życia w dorosłości. Wierzymy, że zasady Miłości i Logiki mogą w tym bardzo pomóc.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Foster W. Cline, Jim Fay

 • Tytuł oryginału: 

  Parenting With Love And Logic

 • Liczba stron: 

  352

 • Wymiary: 

  140x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7482-431-6

 • Tłumacz: 

  Maciej Piątek

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...