Wczytuję dane...
KOD: 83-87025-05-4
Autor: Emma Gonikman
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8387025054
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

'

Wprowadzenie do książki

Mudry i gesty leczące

   Zainteresowanie ręką - jako początkiem dzieła tworzenia - pojawiło się już w czasach starożytnych. Anaksagors, Demokryt, Arystoteles, Platon i wielu innych uczonych próbowało przeniknąć tajemnicę dłoni, poznać tę niezwykłą „istotę myślącą". Traktaty, poświęcone rękom i zastosowaniu pewnych gestów jako uzupełniających lub zastępujących komunikację werbalną, a także wykorzystaniu rąk w uzdrawianiu, znane są we wszystkich kulturach.
   W 1993 roku napisałam niewielką książkę pt. Jak pokonać stres. Mudry. Do jej opublikowania skłoniła mnie zatrważająca sytuacja po katastrofie w Czernobylu. Zaproponowałam prostą i dostępną dla każdego metodę wykorzystania siły własnych rąk do autoterapii w różnych stanach patologicznych. Książka ta została przyjęta z dużym zainteresowaniem. Nastąpił wręcz zalew listów, w których chorzy opowiadali o wspaniałym uzdrawiającym działaniu dwudziestu pięciu mudr ajurwedy, których stosowanie jest proste i nie wymaga żadnych nakładów pieniężnych.
    W związku z tak żywym odzewem postanowiłam wrócić do tego tematu, lecz tym razem gruntownie zbadałam mechanizmy skuteczności leczenia za pomocą gestów, a także opracowałam dodatkowe metody manualne, obszerniej wyjaśniając ich zastosowanie. O ile poprzednia książka w zasadzie zawierała tylko praktyczne wskazówki, o tyle w książce Mudry i gesty leczące próbuję zinterpretować źródła i sens tego, co zawiera się w gestach, by ich wykonywanie było w pełni świadome i przemyślane. Czytelnik pozna tu dostępną każdemu człowiekowi metodę harmonizacji z rytmami i energiami Nowej Ery. Każda z przedstawionych tutaj technik, przy określonym nastawieniu myśli i świadomości, pozwala przenieść chory organizm na zupełnie inny poziom wibracji.
    Pole energetyczne o wysokiej częstotliwości, które powinno stanowić ochronę dla wszystkich struktur organizmu, w dzisiejszych czasach nie spełnia swych funkcji. Przeszkadza mu fizyczne i moralne „zatrucie" człowieka, zgubne przywiązywanie wagi do wartości materialnych, niezrozumienie swej prawdziwej boskiej istoty. Zło, które gromadzi się na Ziemi (wojny, skrajny nacjonalizm, alkoholizm, narkomania, pornografia, rozbój), stwarza potężną energię zimna, która może zniszczyć i już niszczy życie na naszej planecie.
    Wielkie Duchowe Istoty zostały zmuszone wprowadzić surowy system wyeliminowania zła na planecie, czemu w dużej mierze sprzyjają katastrofy ekologiczne spowodowane ciemnotą i ignorancją duszy ludzkiej. Jesteśmy więc świadkami niezrozumiałych epidemii, masowych zaburzeń psychicznych i depresji, niewyjaśnionych śmierci, nieprzewidzianych zdarzeń. Obrazowo przedstawiliśmy ten problem w filmie     Drogą Chrystusa, który powstał na Ziemi Świętej i został zaprezentowany na międzynarodowym festiwalu „Eko-Swiat ''95" w Mińsku.
Wykorzystując dziedzictwo myślicieli starożytnych Chin oraz własne doświadczenie medytacyjne, jednocześnie adaptując je do współczesnych warunków, proponujemy tutaj szereg teoretycznych i praktycznych wskazówek, służących samouzdrawianiu. Skuteczność tych metod została sprawdzona przez wielkich filozofów i lekarzy starożytnych Chin, współczesnych mistrzów terapii chi-kung, jak też przez samą autorkę w kierowanym przez nią Centrum Medycyny Naturalnej. Te zadziwiające metody zostały włączone do programu studiów pierwszego na świecie Instytutu Terapii Mineralno-Energetycznej.
   Człowiek, to mądre dzieło Boga, od momentu narodzin dysponuje całym arsenałem środków naturalnych, które mogą mu pomóc w każdej ekstremalnej sytuacji, lecz brak wiedzy na temat własnej natury i niechęć do wsłuchania się w swoją intuicję praktycznie unicestwiają wszystkie wysiłki Stwórcy. Współczesny człowiek ginie z powodu negatywnej emocjonalnej polaryzacji, która wytwarzając negatywną karmę, może okaleczyć go psychicznie, przyprawić o chorobę lub nawet skrócić życie. Dzięki poznaniu mądrości Praw Wszechświata, przekazanej nam przez filozofów i lekarzy starożytnego Wschodu, każdy z nas ma szansę poszerzyć granice.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Emma Gonikman

 • Tytuł oryginału: 

  Daosskije leczebnyje żesty

 • Liczba stron: 

  196

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87025-05-4

 • Tłumacz: 

  Natalia Downar

 • Rok wydania: 

  2001

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...