Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7229-211-7
Autor: Christiane Stenger
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Aha

Wprowadzenie do książki

Superpamięć dla dzieci

  Wasze dzieci w dzisiejszych czasach ulegają różnorakim bodźcom m.in. wskutek kontaktu z mediami. Tak duży napływ bodźców powoduje, że wiele dzieci ma problemy z koncentracją. Jednocześnie muszą one sprostać rosnącym wymaganiom w szkole. Przygody, jakie przeżywa grupa detektywów „Peperoni”, oraz dodatkowe ćwiczenia zamieszczone w tej książce dają dzieciom możliwość planowego ćwiczenia pamięci i zdolności do koncentracji. Techniki pamięciowe, które zostały zastosowane w poszczególnych historyjkach, zachęcą dzieci do dalszego zajmowania się tą tematyką. W ten sposób łatwiej im będzie zapamiętywać trudniejsze informacje zarówno w szkole, jak i w czasie wolnym.
   W pierwszym rozdziale dzieci zapoznają się z podstawową zasadą wszystkich technik pamięciowych - z wizualizacją. Obrazy wspierają naukę, ponieważ to one łatwiej zapadają w pamięć. Łatwiej się uczyć, gdy dane treści nie tylko łączy się z czymś już znajomym, lecz także przedstawia za pomocą obrazu.
   Na zasadzie tej opiera się również technika tzw. „oślego mostka” - chyba najbardziej popularny trik pamięciowy, w którym wizualizacja liter pomaga dzieciom zapamiętać np. pisownię trudnych wyrazów, co przekłada się potem na lepsze wyniki w dyktandach.
   Tematyka drugiego rozdziału skupia się wokół „techniki historyjek”, którą warto zastosować, do zapamiętania obszerniejszych informacji, np. gdy należy się nauczyć na pamięć wiersza.
  Uzupełnienie metody historyjek stanowi - zaprezentowana w trzecim rozdziale - technika trasy. Jeżeli ważna jest kolejność lub kompletność informacji, których należy się nauczyć, warto jest połączyć obrazy z wymyśloną trasą (prowadzącą np. przez salę lekcyjną lub przez pokój). Dzięki temu Państwa dziecko szybciej zapamięta, powiedzmy, wszystkie rzeczy, jakie w danym dniu ma zabrać do szkoły.
  W jaki sposób łatwo zapamiętywać liczby - od numerów telefonu do dat historycznych, Państwa dziecko dowie się z rozdziału czwartego. Także liczby łatwiej zapadną w pamięć, jeśli zostaną połączone z zabawnym obrazem.
  W ostatnim rozdziale wszystkie poznane techniki pamięciowe są jeszcze raz krótko powtórzone. W ten sposób każde dziecko stanie się mistrzem w zapamiętywaniu. A najwspanialsze jest to, że trening pamięci sprawi mu także dużo frajdy.

Christime Stenger

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Christiane Stenger

 • Tytuł oryginału: 

  Captain Dad: The Manly Art of Stay-at-Home Parenting

 • Liczba stron: 

  128

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7229-211-7

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Wasylkowska

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...