Jak nie dać się wykończyć lekarzowi
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-932868-0-5
Autor: Vernon Coleman
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Jak nie dać się wykończyć lekarzowi

   Im bardziej medycyna będzie polegać na lekarstwach, tym intensywniej będą pracować działy public relations międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, aby przekonać lekarzy i pacjentów, że leki to jedyna metoda zapobiegania chorobom i terapii. Pojawi się ogromna ilość programów zachęcających do szczepień i zażywania leków. Tysiące lekarzy zostanie opłaconych, by głosić nauki firm farmaceutycznych. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii to one kontrolują lekarzy. To nie przypadek, że w krajach tych jatrogenia, czyli zły stan zdrowia wywołany przez lekarza, jest obecnie jedną z trzech głównych przyczyn zachorowań i śmierci.
   Lekarze i leki mogą być przydatne. Mogą uratować życie. Muszą być jednak stosowane ostrożnie, jakby na ich opakowaniu, tak jak na papierosach, znajdowało się ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. Każdy jest odpowiedzialny za to, by osobiście decydować o swoim zdrowiu i przeznaczeniu. Musimy stać się klientami służby zdrowia, zdolnymi do samodzielnego podejmowania najważniejszych decyzji i wybierania tych kuracji, które akceptujemy, a które chcemy odrzucić. Należy traktować lekarzy jak techników, którzy służą radą i wsparciem technicznym. Trzeba jednak nauczyć się, jak i kiedy podejmować ważne decyzje samodzielnie.
   Celem niniejszej książki (jak również moich pozostałych poradników medycznych) jest, aby jej czytelnicy stali się niezależnymi klientami służby zdrowia. Książka, którą trzymasz w rękach, pomogła już rozpocząć łagodną rewolucję w wielu krajach. Jestem zachwycony, że wydawca przybliża moją pracę czytelnikom w Polsce. Przygotuj się na medyczną rewolucję.

Życzę dużo zdrowia.
Vernon Coleman Anglia, marzec 2011


   Lekarze wyznający konwencjonalne metody terapii okazują ironiczny stosunek przedstawicielom medycyny alternatywnej, którzy powołują się na przypadki pojedynczych pacjentów; sami jednak w identyczny sposób dokumentują swoje własne tezy. Periodyki medyczne pełne są artykułów i listów, których autorzy opierają się na obserwacji jednego, najwyżej dwóch chorych (nie podważam wartości takich analiz, staram się jedynie zwrócić uwagę na hipokryzję lekarzy odrzucających ustalenia związane z medycyną alternatywną bazujące na pojedynczych przypadkach).
   Środowisko medyczne od niepamiętnych czasów stawia opór nowatorskim koncepcjom naruszających ustalony stan wiedzy. W przypadku raka, arogancja i niechęć do jakichkolwiek innowacji są równoznaczne z obłudą i bezmyślnością. Mógłbym w tym miejscu oskarżyć środowisko medyczne o udział w zbrodni zaniechania pod postacią ignorowania wszelkich alternatywnych metod walki z nowotworami (to znaczy terapii nie polegającej na stosowaniu leków, zabiegach chirurgicznych czy naświetlaniu). Formy terapii, z którymi chorzy stykają się za pośrednictwem lekarzy, są często jedynymi znanymi przez nich metodami leczenia, co wynika ze spychania pozostałych rodzajów medycyny na margines.
   W tym miejscu należy zaznaczyć, iż lekarze praktycy mają zwyczaj kształtowania terapii w oparciu o osobiste doświadczenia i subiektywne przekonania (zazwyczaj nie mają one żadnej wartości naukowej).
   Tytułem przykładu można wspomnieć, że pomimo udowodnionej w wystarczającym stopniu skuteczności takich metod walki z chorobami serca (i zapobiegania im) jak dieta, kontrola stresu czy umiarkowane ćwiczenia, większość lekarzy skupia się w terapii tych schorzeń na leczeniu chirurgicznym i farmakologicznym. Choć dostępne są inne, znacznie bardziej sensowne rozwiązania, większość lekarzy wciąż wyznaje pogląd, iż jedyną metodą leczenia raka jest interwencja w funkcjonowanie organizmu, zapominając o jego wewnętrznych mechanizmach regeneracji i obrony przed zagrożeniami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vernon Coleman

 • Tytuł oryginału: 

  How To Stop Your Doctor Killing You

 • Liczba stron: 

  265

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-932868-0-5

 • Tłumacz: 

  Borys Walczyna

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...