Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-277-9
Autor: Urszula Lemańska, Radosław Lemański
EAN: 9788373772779
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Jak wzmocnić siłę energetyczną naszego organizmu

EGZEMPLARZ EKSPOZYCYJNY
Uszkodzenia obejmują:

 • zabrudzenia
 • otarcia i zmatowienia okładki
 • zagięcia i zbicia rogów
 • wgniecenia brzegów okładki

Uszkodzenia nie wpływają na czytelność tekstu.

   Istnieje mnóstwo praktyk duchowych szczegółowo to opisujących, a w wielu z nich podkreśla się znaczenie uwolnienia z więzów Żywiołowi związanego z nimi cierpienia, jakie jest przynależne życiu na ziemi. Z drugiej jednak strony istnieją różnego typu praktyki pokazujące, jak z nimi współpracować dla dalszego rozwoju, podkreślając, że chodzi tu o ich symboliczną, duchową naturę. Książka ta nie tyle opisuje religijne aspekty tych zjawisk, czy ich mistykę, ile praktyczną współpracę z energiami poszczególnych Elementów, zwłaszcza w aspekcie harmonizowania otoczenia i sfery psychicznej człowieka. Jednocześnie zaprezentowana praktyka pozwala głębiej zrozumieć wpływ poszczególnych Elementów na harmonijny rozwój człowieka. Opisaliśmy w niej to, co było nam dane poznać na drodze duchowego wglądu i przetestować w praktyce.
  W pierwszej warstwie energetycznej człowieka energie Pięciu Elementów przepływają przez związany z nimi system połączeń energetycznych, meridianów, odżywiając poszczególne narządy. Z uwagi na wielkość zagadnienia oraz ogólną znajomość obiegu energetycznego i dostępność materiałów na ten temat, w książce zwróciliśmy większą uwagę na objaśnienie poszczególnych energii, jak też wskazaliśmy konkretną autorską metodę pracy z nimi. Druga część poświęcona została znaczeniu Pięciu Elementów w odżywianiu. W ostatniej części zaprezentowaliśmy praktyczny poradnik opisów psychicznego podłoża dolegliwości wraz z wykazem przykładowych terapii.
   Przy niedomaganiu poszczególnych organów i połączonymi z tym konkretnymi dolegliwościami zwraca się uwagę na ich podłoże psychiczne. Przykładowo, nerki i związany z nimi pęcherz moczowy w warstwie psychicznej odpowiadają za szeroko pojętą wolność i swobodę oraz wdzięczność dla różnych przejawów życia.
    Tyle teoria. Jak zbadaliśmy, analizując obieg energii w praktyce, w warstwie Żywiołów ma na nie wpływ zwłaszcza energia Wody. Dlatego równoważenie tego Elementu poprzez działania związane z jego energią pozwala na zmianę nastawiania psychicznego, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie tych organów. Podobnie związana z Żywiołem Ognia radość z wykonywanej działalności ma pozytywny wpływ na krążenie, unikanie gniewu i złości i dobroczynnie wpływa na wątrobę, a zwiększenie optymistycznego nastawienia do życia wspomaga pracę żołądka i śledziony. W ten sposób wiedza o charakterze poszczególnych Żywiołów może konkretnie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.
   Niełatwo jest „ot tak”, na zawołanie zmienić swoje nastawienie psychiczne, a jeszcze trudniej dokonać tego u kogoś, w dodatku zmienić je na stałe. Często wymaga to wielu lat konwencjonalnych terapii, leczenia klinicznego, wizyt u psychologów i różnych specjalistów. Tymczasem często pierwszy zabieg harmonizujący poszczególne Elementy może sprawić, że osoba diametralnie zmieni swoje psychiczne nastawienie. I choć może minąć kilka dni na wewnętrzne przystosowanie się do tej zmiany, to jednak efekty bywają zaskakujące. Nie jest to dziwne, jeśli wziąć pod uwagę, że działamy globalnie, od razu usuwając przyczynę danej dolegliwości. Przywracamy spokój, wewnętrzną radość, odsuwamy złość... Praca z energiami Żywiołów to nie tylko teoretyzowanie, ale konkretna, namacalna praktyka opisująca, jak „odsunąć złość”. Niedługo potem pojawiaj ą się efekty w sferze fizycznej, gdy poprawia się praca danego narządu, który jest energetycznie przyporządkowany do konkretnego Żywiołu.
   Wielu bioenergoterapeutów w swojej praktyce bardziej lub mniej świadomie korzysta z energii Żywiołów. Podobnie wiele jest duchowych praktyk, które bazują na tej wiedzy, czego dobrym przykładem jest Reiki, gdzie kolejne inicjacje w pewnym sensie uwalniają energie poszczególnych Żywiołów, wskazując na potrzebę dalszej nad nimi pracy, aż do zrozumienia ich duchowej natury.
   Jednak świadome korzystanie z mocy Pięciu Elementów jest pracą z ich energiami, które mają głównie bezpośredni wpływ na psychiczną kondycję człowieka będącą odbiciem konkretnych fizycznych dolegliwości. Pozwala zarówno szybko zmienić stan psychiczny, jak i uzdrawia związane z nim konkretne uczucia i emocje. Pogłębiona praktyka w pracy z poszczególnymi energiami jest jednocześnie jedną z najbardziej podstawowych i właściwych człowiekowi metod uzdrawiania. Ale nie tylko...
   Praktyka korzystania z poszczególnych energii pozwala również doświadczyć, jak w większym wymiarze wszystkie te energie łączą się w jedno, wielkie Światło - Energię, w tybetańskiej tradycji bon zwane „Tęczową Energią Pojedynczej Sfery Egzystencji”*, w celu uproszczenia nazwane przez nas Światłem Stworzenia (Światłem Stwórczym, Energią Stwórczą).
   To Światło jestjedną z największych tajemnic, a jednocześnie najprostszych energii i największych szans dla ludzkości. To ono bezpośrednio buduje rzeczy widzialne i ma wpływ na to, co określa się mianem mocy urzeczywistnienia. To dzięki niemu niektórzy ludzie mogą materializować pewne rzeczy, to ono pozwoliło zaistnieć wielu wspaniałym osiągnięciom natury i ludzi. Niemniej pracę nad zrozumieniem natury tego Światła należy rozpocząć tylko i wyłącznie od duchowego zrozumienia po- szczególnych Elementów i kierując się intencją Dobra.
   Jest to doświadczalne zwłaszcza na poziomie piątego Elementu - Przestrzeni (Eteru), gdzie zbierają się cztery pozostałe. Na tym de łatwiej jest również zrozumieć, na czym polega to obecne w wielu tradycjach dążenie do uwolnienia się z wpływu poszczególnych Żywiołów, jakiemu wszyscy podlegają, a jednocześnie skorzystanie z daru wszechogarniającej, jednoczącej wszystko energii Miłości.
   Na zakończenie chcielibyśmy mocno podkreślić, że prezentowane w tej książce metody harmonizowania i uzdrawiania nie zastąpią kontaktu z lekarzem i należy je traktować raczej jako dopełnienie medycyny klasycznej - oczywiście po konsultacji ze specjalistą. Gorąco jednak wierzymy, że dzięki tym praktykom życie wielu osób może stać się pełniejsze, a strumień otaczającej Miłości przyniesie im wiele błogosławieństw.
Autorzy

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Urszula Lemańska, Radosław Lemański

 • Liczba stron: 

  181

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-277-9

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...