Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65400-09-3
Autor: Partap Chauhan
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 3.95 PLN
Wydawca: Virgo

Kup cały komplet !

Wprowadzenie do książki

Ajurweda i piękno

W książce Ajurweda i piękno zostały przedstawione następujące tematy:

 • Podstawy wiedzy ajurwedyjskiej 
 • Odżywianie menu dla vata, pitta, kapha 
 • Ćwiczenia i aktywność
 • Oczyszczanie, masaże, kąpiele, lewatywy
 • Pielęgnacja całego ciała
 • Porady kosmetyczne i receptury dla osób vata, pitta, kapha
 • Przepisy kulinarne

   Ajurweda uczy, jak osiągnąć zdrowe, szczęśliwe, spokojne i długie życie. Jako że nauka ajurwedy odnosi się do ciała, umysłu i duszy, to piękno według ajurwedy rozumiane jest także jako zjawisko występujące na trzech poziomach - fizycznym, umysłowym i duchowym. W ajurwedzie podstawą jest osiąganie równowagi w sposób naturalny, a więc z użyciem ziół, owoców i warzyw jako naturalnych kosmetyków pielęgnujących urodę. W ajurwedzie obowiązuje wręcz zasada, że na skórę nie należy nakładać czegoś, czego nie można zjeść! Cokolwiek nakładamy na skórę, ostatecznie dostaje się do wnętrza naszego ciała poprzez pory skóry i dlatego wszystko, co na skórę nakładamy, powinno być tak samo czyste i zdrowe jak pokarm, który spożywamy. Do produkcji peelingów, maseczek kosmetycznych, szamponów, olejów, kremów i innych produktów do pielęgnacji urody ajurweda zaleca używanie wyłącznie naturalnych składników.

   Ciało ludzkie ma naturalną zdolność samooczyszczania. Nadmierna obecność środków chemicznych w naszym codziennym życiu utrudnia ten naturalny proces eliminacji toksyn. Z tego powodu nasze ciało nie jest w stanie usuwać nawet naturalnych odpadów produkowanych przez samo siebie w procesie przemiany materii. Może to prowadzić do wielu problemów, które odbijają się negatywnie na urodzie, takich jak trądzik, ziemista cera, podkrążone oczy, utrata włosów, cellulit, otyłość i różnego rodzaju skazy skórne. Ciągły stres i zmartwienia o podłożu emocjonalnym także prowadzą do powstawania blokad subtelnych kanałów energetycznych występujących w naszym ciele.

  Nasze ciało ma wewnętrzny system samouzdrawiania. Mamy też naturalną zdolność regeneracji i odzyskiwania równowagi. Potrzebna jest nam tylko wiedza o tym, kim naprawdę jesteśmy na każdym poziomie swojego istnienia - fizycznym (jaki mamy typ konstytucji fizycznej), psychicznym (jakie jakości przeważają w naszym życiu) i duchowym (czy realizujemy swoje powołanie i czy karmimy swoją duszę). Wszystko to gdzieś w głębi serca wiemy, czujemy, czy coś nam służy czy szkodzi, potrzebujemy tylko przełożenia tej intuicyjnej wiedzy na konkretne zasady i działania, dzięki którym zachowamy najlepsze zdrowia, a co za tym idzie, zadowolenie i szczęście.
   Wiedza o funkcjonowaniu człowieka, swoista „instrukcja obsługi” ciała, umysłu i ducha spisana została w ajurwedzie tysiące lat temu. Teraz jest coraz bardziej dostępna i może być dla nas wspaniałym przewodnikiem. Ajurwedyjskie zasady zdrowego życia nie wymagają od nas niczego bardziej kosztownego czy skomplikowanego niż dostosowanie diety i stylu życia do reguł zgodnych z Naturą. System ajurwedy obejmuje również łagodne ćwiczenia i dostosowanie codziennych czynności do pory dnia i roku. Prosta zmiana nawyków codziennej rutyny może przynieść wzrost witalności, wydłużenie życia i pozwala obudzić w sobie ten blask, którym świecą zawsze ci, co są zrównoważeni na poziomie ciała i umysłu i żyją w zgodzie ze swoją duszą. To brzmi górnolotnie, lecz nawet na poziomie naszego codziennego życia prawda jest taka, że będąc w pełni zdrową, będziesz w stanie nie tylko pracować skuteczniej, ale także zupełnie się zrelaksować, kiedykolwiek tylko zechcesz. Staniesz się panią swego ciała, a nie jego niewolnicą. We współczesnym życiu nie brakuje sytuacji, które zakłócają naszą naturalną równowagę. Ajurweda może pomóc ją odzyskać.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Partap Chauhan

 • Tytuł oryginału: 

  Eternal Beauty

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-65400-09-3

 • Tłumacz: 

  Przemysław Skwarczyński, Elżbieta Żuk Widmańska

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...