Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65442-33-8
Autor: Steven R. Gundry
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Vivante

Wprowadzenie do książki

Roślinne kłamstwo

Dlaczego pozornie zdrowe owoce i warzywa mogą być szkodliwe dla zdrowia

Jakie zagrożenia kryją się w twojej sałatce? Poznaj całą prawdę na temat owoców i warzyw i dowiedz się, na które należy uważać oraz jak je przyrządzić tak, by uniknąć natarczywych dolegliwości i skutecznie pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Wszyscy dobrze wiedzą, że warzywa i owoce to samo zdrowie. Wszyscy też słyszeli o glutenie – białku znajdującym się w pszenicy, które jest przyczyną poważnych dolegliwości z celiakią na czele. W „Roślinnym kłamstwie” doktor Steven Gundry ujawnia, że gluten jest zaledwie jednym z wielu toksycznych białek roślinnych występujących pod nazwą lektyn.

Lektyny znajdują się nie tylko w ziarnach, ale też w produktach bezglutenowych uważanych powszechnie za zdrowe, w tym w wielu warzywach i owocach, orzechach i produktach mlecznych. Zawarte w nasionach, ziarnach, skórkach i liściach roślin, zostały zaprojektowane tak, aby chronić je przed drapieżnikami, również przed ludźmi. Po spożyciu wywołują rodzaj chemicznej walki w ciele człowieka, powodując reakcje zapalne, które odpowiadają za tycie i poważne schorzenia.

Dlatego dieta oparta na produktach roślinnych jest często nieskuteczna, ma nietrwałe efekty, a mimo jej stosowania pojawiają się bóle głowy, nadciśnienie, zaburzenia trawienia i wiele innych dolegliwości.

Dzięki tej książce dowiesz się, które produkty roślinne są szkodliwe, które możesz spożywać w niewielkich ilościach oraz jak przygotowywać warzywa i owoce tak, by nie szkodziły twojemu zdrowiu. Znajdziesz w niej także pełną listę żywności zawierającej lektynę, skuteczny plan żywieniowy oraz przepisy na pyszne dania, dzięki którym poprawisz pracę jelit, osiągniesz idealną wagę i pozbędziesz się uporczywych dolegliwości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Steven R. Gundry, MD

 • Tytuł oryginału: 

  The Plant Paradox: The Hidden Dangers in "Healthy" Foods That Cause Disease and Weight Gain

 • Liczba stron: 

  2018

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65442-33-8

 • Tłumacz: 

  Juliusz Poznański

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...