Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-648-7
Autor: Cladia Welch
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Równowaga Twoich hormonów, równowaga Twojego życia

Wydanie II 2018 r.

  Zarówno Ajurweda, jak i Tradycyjna Medycyna Chińska posiadają zestaw fundamentalnych zasad i teorii, na których opierają się w kwestii diagnozy i leczenia oraz opisywania ludzkiego ciała. Tak jak francuski i hiszpański są różnymi językami używanymi do opisywania tej samej rzeczywistości, Ajurweda i TMC są różnymi językami, które opisują rzeczywistość, którą zasadniczo postrzegają w ten sam sposób.
   Przedstawienie wszystkich fundamentalnych zasad Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wykracza poza możliwości tej książki. Sprawiedliwe opisanie ich wszystkich zajęłoby ogromną ilość stron, co nie jest realne w tej książce, a potraktowanie ich pobieżnie zrodziłoby wiele pytań i wprowadziło zamęt, co odciągnęłoby naszą uwagę od głównego tematu. (Jednak jeśli interesuje cię krótki przegląd, zerknij do aneksu B.)
   Celem różnych teorii jest wyjaśnienie różnych dolegliwości i zjawisk. Jedna teoria może najlepiej opisywać jedną chorobę, natomiast druga może dokładnie opisywać inną chorobę lub aspekt rzeczywistości.
   W książce Równowaga Twoich hormonów będziemy badać rolę stresu i odmłodzenia w hormonach i zdrowiu kobiet. Nie ma bardziej pasującej do tych tematów teorii niż ta, która jest podstawą związku dualności. Ten związek jest pięknie opisany zarówno w TMC, jak i Ajurwedzie, a ta teoria służy jako fundament spojrzenia przedstawionego w tej książce.
   Zasadniczo związek dualności jest jak związek substancji i energii, bierności kontra aktywności, archetypowych cech żeńskich kontra męskich. Te siły nazywają się odpowiednio yin i yang w TMC i santarpana lub brmhana oraz apatarpana lub langhana w Ajurwedzie. Określenia TMC i ajurwedyjskie są synonimami, ale w tej książce będę używać yin i yang, ponieważ są bardziej znane i łatwiejsze do wymówienia dla ludności z Zachodu niż ich ajurwedyjskie odpowiedniki.
   Teoria yin i yang jest zrozumiałą konstrukcją, dzięki której rozumiemy stres, hormony oraz stan ciała i umysłu. Składa ona mieszaninę informacji o hormonach w konstrukcję, po której łatwo się poruszać i co zaskakujące, jest jak zdrowy rozsądek. Podaje ona dokładny praktyczny sposób na zajęcie się brakiem równowagi; taki, który będziesz mogła wykorzystywać jeszcze zanim skończysz czytać tę książkę.
   Nie musisz wierzyć w koncepcję yin i yang, by móc czerpać korzyści z tej książki. Możesz spojrzeć na nie jako na skrót, by opisać dwa różne typy złożonego chemicznego działania w twoim ciele i umyśle. Te dwa działania zostały zbadane i szczegółowo opisane w zachodniej medycynie. Ja natomiast oferuję łatwy do pojęcia sposób ich rozumienia. Gdy przejdziemy do tego, jak hormony kontrolują zdrowie, znacznie łatwiej będzie zrozumieć hormony jako hormony yin lub hormony yang, niż zapamiętywać nazwy setek hormonów, które zalewają nasze ciała, gruczołów, które je wydzielają oraz role, jaką każdy hormon odgrywa w organizmie.

    Książka Równowaga Twoich hormonów składa się z trzech części. W części I omówimy yin i yang; to jak działają hormony i jaka konkretnie jest rola hormonów płciowych i hormonów stresu. To pozwoli nam zrozumieć podstawowe przyczyny naszych problemów i to, dlaczego się rozpadamy.
   W Części II przyjrzymy się problemom medycznym, na które w skutek braku równowagi hormonalnej cierpią kobiety. Przedstawię ogólne podejście medycyny zachodniej, omówię jego wady i wyjaśnię, jak rozwiązałaby je wschodnia medycyna. (Gdy używam określenia „medycyna W schodu”, mam na myśli zarówno Tradycyjną Medycynę Chińską, jak i Ajurwedę). Tam, gdzie będzie to możliwe, przedstawię ogólne rzeczy, które możesz zastosować na konkretne dolegliwości.
   W Części III przyjrzymy się podstawowym narzędziom, dzięki którym możemy zrównoważyć hormony poprzez zmianę sposobu odżywiania i stylu życia, łącznie z konkretnymi krokami, które możesz podjąć.    Oczywiście przepisywanie indywidualnych zaleceń oraz głębokie nauczanie Ajurwedy lub Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przekracza możliwości tej książki, ale w Części III znajdziesz wiele uniwersalnych informacji i praktyk, które są odpowiednie prawie dla każdego. Czasami uniwersalne kroki to wszystko, czego potrzebujemy, ale jeśli w twojej sytuacji niezbędne jest bardziej dokładne dostosowanie diety i stylu życia, możesz się tego nauczyć dzięki poznaniu siebie, konsultacji z praktykiem TMC lub Ajurwedy lub uczestnicząc w kursie. Czy zajmujesz się praktyką medyczną czy też medycyna jest dla ciebie czymś nowym, w aneksie A znajdziesz książki, internetowe kursy i inne możliwości poznania tych systemów. Ta książka da ci podstawę i bazę do zmaksymalizowania korzyści tych źródeł, abyś mogła zacząć przywracać równowagę swoim hormonom i odzyskiwać życie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr Cladia Welch

 • Tytuł oryginału: 

  Balance Your Hormones, Balance Your Life: Achieving Optimal Health and Wellness through Ayurveda, Chinese Medicine, and Western Science

 • Liczba stron: 

  432

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-648-7

 • Tłumacz: 

  Barbara Mińska

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...