Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-446-9
Autor: Andrzej Kaczorowski
EAN: 9788373774469
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Autohipnoza świadoma i nieświadoma

    Książka Autohipnoza świadoma i nieświadoma nie jest przypadkiem. Moje życie tu i teraz również nie jest przypadkiem. Ludzie, miejsce w tym życiu i moja rodzina również nie są przypadkiem. I to, że wy teraz trzymacie w swoich rękach moją książkę, nie jest przypadkiem.    To, że czytając moje wywody flozoficzne, doświadczenia w pracy z podświadomością, zgadzacie się z tym lub też nie, również nie jest przypadkiem. Jak również nie jest przypadkiem, że sentencją wstępu do książki Autohipnoza świadoma i nieświadoma jest wiersz mojej nauczycielki, polonistki, pedagog Felicji Wołyńskiej pt. Psychoterapia, za co jej serdecznie dziękuję. Wszystko, co powstaje z jakiegoś powodu, według sztuki, jest najlepszym celem. I ten cel starałem się zachować w treści mojej książki, czyli jest to książka o nas, o naszej podświadomości, która nie zna przypadków ani też czasu i przestrzeni. Tam istnieje wszystko w idealnym porządku i założonym celu. W życiu duchowym zło nie istnieje, zło tkwi w materii. To, że nasze dusze, tu i teraz, na ziemi istnieją w ciele materii, również nie jest przypadkiem. Jest to cel Ducha z góry założony – praw natury i Boga śmierci, i narodzin, czyli prawa karmy. Przypadki powstają bez celu. Słyszę często powiedzenie, że nie ma przypadków w naszym życiu. Mam odmienne zdanie. uważam, że istnieją przypadki, które stwarzamy, ale one nie istnieją bez celu. Przypadkiem może być kombinacja myśli naszych bez celu, ale ona ginie, ponieważ nie ma oparcia w działaniu, czyli przypadki nie mają energii w działaniu bez celu. Każdemu działaniu musi odpowiadać założony cel. To, co powstaje przypadkiem, jest zawsze nieokreślone. Zgodnie z intencją Natury, mądrość jest najwyższym celem człowieka. Myśl tworzy działania, czyli nasza świadomość służy do myślenia i działania. Jeżeli tak jest, to rzeczywiście nie ma przypadków, a jeżeli jest odwrotnie, to na pewno będziemy mówić o przypadku w życiu człowieka. Jeżeli wpierw działamy, a później myślimy, to będzie przypadek, w którym już nie będzie zachowanego celu. Jedynie może zaistnieć zakończenie sprawy lub życia, ale nie jest to koniec naszego istnienia i również nie jest to przypadek.
   Umysł ludzki jest czymś naprawdę wspaniałym, umiejącym w wyobraźni zdziałać wszystko, nawet to niewyobrażalne. Mimo tysiącleci różnorodnych doświadczeń, wciąż udaje mu się od czasu do czasu wydobyć z ludzi to, co najlepsze w nich samych. Oto moje motto: „Ilekroć twierdzisz, myślisz, że źle ci jest i nic nie jesteś wart lub uważasz, że jest ci dobrze i jesteś wartościowym człowiekiem, wiedz, że zawsze masz rację. To ty jesteś efektem swoich nawyków myślowych i tak się dzieje w twoim życiu, jakie są twoje myśli”.
   Jak wiadomo, wszyscy mówią o wyższości umysłu nad materią, jest to prawda, ale jednak jest to wciąż dualistyczny sposób postrzegania rzeczywistości. Nadszedł czas, ażeby jednak nie odłączać umysłu od materii. W stanie hipnozy i autohipnozy nie ma czasu i przestrzeni.    Jeżeli postrzegamy świat duchowy zmysłami wewnętrznymi, w którym jednak obowiązują prawa specyficznej redukcji stanu kwantowego, jest to jednak nadal nieodłączny związek jednego z drugim, czyli myśli i materii, nie ma jednego bez drugiego. Pozostaje więc bez odpowiedzi podobnie jak pytanie „Co było pierwsze: jajko czy kura?”. Jedno jest pewne, że świadomość sama w sobie jest czymś pierwotnym, zaś energia i materia są jej wytworami, ale są jednak ze sobą powiązane. uważajmy więc na nasze myśli, to one tworzą materię. uważam, że sen Newtona o podzielonym świecie mija i teoria kwantowa powoli zmienia światopogląd na otaczającą nas rzeczywistość. Z pewnością nasz świadomy umysł nie jest w stanie postrzegać tych zjawisk. Jedynie nasza podświadomość może rozumieć równoległą rzeczywistość w stanie auto-hipnozy i ją świadomie uświadomić.

    Celem pisania książki Autohipnoza świadoma i nieświadoma była potrzeba czytelników, od których otrzymuję wiele listów i e-maili z zapytaniami na temat terapii hipnozą i autohipnozą. Są osoby, które, jak same określają, boją się hipnozy. Nie tylko samego seansu, ale skutków i zachowań po seansie. Na mojej stronie internetowej www.hypnosis.pl staram się przybliżyć temat hipnoterapii oraz wyjaśnić możliwości terapeutyczne z wykorzystaniem zjawiska i stanu hipnotycznego. Na przestrzeni wielu lat mojej praktyki hipnoterapeutycznej zebrałem wiele zapytań na temat terapii hipnozą oraz samego zjawiska autohipnozy i zastosowania jej w innych dziedzinach życia oraz sferach duchowych w pracy sam ze sobą. Na tej podstawie przygotowałem książkę pt. „Kaczorowski zdradza tajniki hipnozy”. Jest to książka, która przybliża nie tylko możliwości terapeutyczne, ale również dotychczas nieznane techniki hipnozy wykorzystywanej w kryminalistyce, wojsku, reklamie, polityce, edukacji, sporcie i innych dziedzinach życia z wykorzystaniem autohipnozy.
   Czym jest autohipnoza – łatwiej powiedzieć, czym nie jest, a więc autohipnoza na pewno:
- nie jest siedzeniem przed telewizorem i wpatrywaniem się w ekran plazmy,
- nie jest siedzeniem za kierownicą samochodu, wpatrywaniem się w przerywaną linię na jezdni i słuchaniem szumu silnika,
- nie jest bezmyślnym wpatrywaniem się przez okno na ulicę lub w sufit,
- nie jest podróżą pociągiem czy też autobusem i śledzeniem przejechanej drogi,
- nie jest bezproduktywnym sobotnio-niedzielnym leżeniem w łóżku i gapieniem się w sufit lub telewizor,
- nie jest nieproduktywnym leniuchowaniem w fotelu,
- nie jest tym wszystkim, co nazywamy lenistwem i stratą cennego czasu, itp.
   Autohipnoza jest to korzystnie wykorzystany czas na pracę z własnym wewnętrznym „Ja”, swoją podświadomością i nadświadomością, we współpracy ze świadomym umysłem. W autohipnozie dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych z medytacją, wizualizacją i koncentracją na własnym organizmie oraz do kontroli umysłu. umysł podświadomy zawsze podlega sugestii, jest przez nią kontrolowany. Należy sobie uświadomić, że podświadomość akceptuje nasze życzenia, a wszystkie rzeczy, które przytrafiają się w naszym życiu, są owocem myśli wpisanych w podświadomy umysł. Podświadomość jest jak gleba, która przyjmuje każde ziarno, które w nią wkładamy bez względu na to, jaką ono ma wartość.
   Należy pamiętać, że to, co uważamy za prawdę, nasza podświadomość przyjmuje bezkrytycznie. I to zostanie zaakceptowane przez podświadomość, a następnie urzeczywistnia się w naszym życiu w postaci doświadczenia lub zdarzenia. „To my jesteśmy efektem naszych nawyków myślowych”. Taką formułę powtarzam często swoim pacjentom i podopiecznym w terapii. Z naszym umysłem jest podobnie jak z kapitanem na statku, którego rozkazy muszą być realizowane.
   Świadomość jest kapitanem, to ona myśli i działa, a reszta organizmu jest statkiem, na którego rzecz pracują nasze myśli, czyli załoga, i wykonują polecenia kapitana umysłu. Oto prosta i zrozumiała ilustracja. W autohipnozie używamy modyfikacji, które polegają na zagłębieniu się w myślach i rozmyślaniu podobnie jak modlitwa. Z tym że w autohipnozie tworzymy wizje obrazów z życia, czyli przeszłości, i tworzymy obrazy przyszłości, rozwiązując problemy życiowe. Czyli rozpamiętując i rozmyślając nad filozofą życia i problemami dnia codziennego, łącząc się z naszą wyższą jaźnią, czyli umysłem ducha, za pomocą którego rozwiązujemy nasze sprawy. Jednym z celów autohipnozy jest zrozumienie granic naszego istnienia w świecie materialnym, które sobie wyznaczyliśmy, oraz zrozumienie siebie poprzez wewnętrzny dialog. Nie wszystko postrzegamy za pomocą pięciu zmysłów – szóstym zmysłem jest intuicja. I właśnie w stanie autohipnozy dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych, gdzie właśnie zostaje ona uruchomiona. Intuicja jest to pomost pomiędzy świadomością a nieświadomością. Wówczas możemy przeprowadzić wewnętrzny dialog pomiędzy dwoma umysłami, kontaktując się z wyższym „Ja” z udziałem świadomego umysłu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrzej Kaczorowski

 • Tytuł oryginału: 

  Autohipnoza świadoma i nieświadoma

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-446-9

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...